Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

 

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
AK Parti’li belediye başkanı görevden alındı
Erzurum’da Bayramda Toplu Taşıma Ücretsiz
B.B. Erzurumspor’un Başkanlığına Dilaver Yılmaz seçildi
Erzurum’da çatışma: 1 asker şehit oldu,
Devlete borcunu ödeyene indirim


Kalkınma ajanslarıyla mutabakat imzalandı - ERZURUM - Gündem25
 
KALKINMA AJANSLARIYLA MUTABAKAT İMZALANDI
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 09-06-2017 / 23-44

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Erzurum Haberleri  
Kalkınma ajanslarıyla mutabakat imzalandı

DAP İdaresi’nin ev sahipliğinde, Doğu Anadolu Bölgesinde bulunan kalkınma ajanslarının katılımıyla gerçekleşen çalıştay sona erdi. 

6 Haziran 2017 tarihinde başlayan ve 3 gün süren "İşbirliği ve Koordinasyon Çalıştayı" sonrası, DAP İdaresi Başkanı ile Kalkınma Ajanslarının Genel Sekreterleri bir mutabakat zaptı imzaladı.

Bölgede etkili ve doğru kamu yatırımlarını hayata geçirmek, ajanslarla olan işbirliği ve koordinasyonu güçlendirmek amacıyla, ilk defa düzenlenen çalıştaya, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA), Fırat Kalkınma Ajansı (FKA), Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA), Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) ile Sivas ilinin de DAP Bölgesine dahil edilmesiyle Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) ve DAP İdaresi’nden uzmanlar katıldı.

Sektör sektör çalışmaların değerlendirilerek, hangi konularda ne karar alındığını içeren sunumların yapıldığı çalıştayın son gününe, DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir, SERKA Genel Sekreteri Doç. Dr. Hüsnü Kapu, FKA Genel Sekreteri Mesut Öztop, DAKA Genel Sekreter Vekili Halil İbrahim Güray, ORAN Genel Sekreter Vekili Ahmet Emin Kilci, DAKA Eski Genel Sekreteri Yrd.Doç.Dr. Emin Yaşar Demirci ve DAP İdaresi Başkan Yardımcıları Volkan Güler ve Mehmet Özdoğan, Kalkınma Bakanlığından Feyzettin Yılmaz ve Burak Yardımcı katıldı.

DAP İdaresi hizmet binasında, yaklaşık 50 kişilik uzmanla, eş zamanlı sektör oturumlarının gerçekleştirildiği çalıştayda, ’altyapı ve kentleşme’, ’beşeri ve sosyal sermaye’, ’İzleme ve Değerlendirme’, ’sanayi’, ’tarım’ ve ’turizm’ gibi 6 başlıkta, sorunlar ve çözüm önerilerinin tartışıldığı oturumlar gerçekleştirildi.

2 tam gün süren oturumlar sonrası, moderatörlüğünü DAP İdaresi Başkan Yardımcısı Volkan Güler’in yaptığı oturum grupları, konsensüs sağlanan konularda görüşlerini dile getirdiler ve DAP İdaresi ile kalkınma ajansları arasındaki işbirliğini kurumsallaştırmak gerektiği üzerinde durdular.

Ayrıca, 2017 ve 2019 dönemini kapsayacak mutabakat metni de DAP İdaresi Başkanı ve toplantıya katılan Kalkınma Ajanslarının genel sekreterleri tarafından imza altına alındı. Ayrıca, ajanslarla bir sonraki toplantı tarihinin Ağustos ayında, DAKA’nın ev sahipliğinde, Van’da yapılması kararlaştırıldı.

Demir: "Biz bütünün iki parçasıyız"

Çalıştay sonrası, kısa bir değerlendirme yapan ve Genel Sekreterler başta olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür eden DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir, kalkınma ajansları ile Kalkınma İdaresinin aslında bütünün parçası olduğunu ancak bugüne kadar böyle bir birlikteliğin olmadığını ve bu çalıştayın kurumlar arasında kaynaşmaya neden olduğunu söyledi.

Demir şunları kaydetti:

"Buradaki en büyük kazanç budur. Neticede biz beraber olduğumuz zaman daha çok kıymet ifade ediyoruz. Burada paylaşılan fikirlerin bize yol gösterici olacağını düşünüyorum ve bunu önemsiyorum. Sizin fikrinize, katkılarınıza değer veriyoruz. Ajanslarla birlikte bir fikir ortaya çıkarıp, bölgeyi temsilen ortak düşüncemizi olgunlaştırarak Bakanlığa götürdüğümüz zaman daha güçlenmiş olacağız. Şimdi bu yol açılmıştır. Siz daha yerelsiniz, biz de Ankara’ya göre daha yereliz. Kaynaklarımız belli ve her işi yapacağız diye bir iddiamız da yok. Umuma el atıp da umumdam mahrum olmak gibi bir pozisyona da düşmek istemiyoruz. Mükerrer olmayan, elle tutulabilir proje hedefleriyle programı dizayn etmek istiyoruz. Onun için kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerle yola koyulmaktır amacımız. Bu işbirliğimizin sürdürülebilirliğini sağlamak adına, özellikle kalkınma ajanslarıyla hızlı iletişimin fayda sağlayacağını söylemek istiyorum."


Kalkınma ajanslarıyla mutabakat imzalandı : Google'da Ara
Kalkınma ajanslarıyla mutabakat imzalandı


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        ERZURUM

  AK PARTİ KÖPRÜKÖY İLÇE BAŞKANI


         AK Parti Köprüköy İlçe Başkanı Rıdvan Karasu, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında birlik beraberlik mesajları verdi. Başkan Karas

  ANKARA ERZURUM GÜNLERİ İÇİN BESMELE


         Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ankara Erzurum günleri için  2017 yılı startı verildi. Geleneksel olarak düzenlenen ve Erzurum&rsquo

 
           
 
TÜM YAZARLAR
           YORUMLAR  EN SON EKLENEN VİDEOLAR
 
  01-04-2017
Ak Gençler’den Dev “Evet”
  15-02-2017
"15 Temmuz Şehitler ve Şahitler" belgeseli
  09-02-2017
İşte AK Parti’nin ’evet’ videosu
  06-02-2017
AK Parti Milletvekili Orhan Deligöz, referandum çalışma startını verdi
 
 

SİZCE SİTEMİZ NASIL?
% 58 √ Toplam : 280 - ÇOK İYİ
% 5 √ Toplam : 24 - İYİ
% 26 √ Toplam : 126 - KÖTÜ
% 13 √ Toplam : 59 - İDARE EDER
   


RSS© 2013 Gündem25 Erzurum'un Haber Merkezi sanalbasin.com üyesidir
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim