Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

 

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
AK Parti İl Başkanı İstifa Etti
Milyonlarca kişinin beklediği haber! Kurban Bayramı
AK Parti’nin Aziziye İlçe Başkanlığı’na Eski
Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Recep Akdağ,
Erdoğan’dan teşkilat uyarısı! Defolu kişilerle...


CEVAP VE DÜZELTME - - Gündem25
 
CEVAP VE DÜZELTME
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 14-08-2014 / 17-51

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Haberleri  
CEVAP VE DÜZELTME

TEKZİP

"Gündem25.com İnternet Gazetesi 09 ağustos 2014 tarihinde yayınlanan ve halen yayını devam eden ERZURUMDA Kİ MECLİS ÜYELERİNİN İSTİFA NEDENİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SEKMEN ÇIKTI" başlıklı internet içeriğinde; "Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Aydın mitinginde, Erzurum’da AK Partili belediye meclis üyelerinin tehditle istifa ettirilip, BDP’ye geçirildiği yönünde ki beyanı karayazı ilçesinde gerilimi artırdı." şeklindeki haberler tamamen hayal ürünü, düzmece, halkı ve kamuoyunu yanıltmaya matuf bir haberdir. İftira niteliğindeki bu haber suç da teşkil ettiğinden, bu hususta gerekli ceza ve tazminat davaları bilara açılacaktır.

Mezkur, asılsız haberle Erzurum halkının büyük çoğunluğunun teveccühü ile (yaklaşık %60 oranında oy alarak) seçilen Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet SEKMEN’i kamuoyu nezdinde şaibeli hale getirerek, yapacağı hizmetlere gölge düşürülmek ve çalışma şevkini kırmak amaçlanmakta ise de, değerli Erzurum halkının bu asılsız haberlere itibar etmeyecek kadar sağduyulu olduğu herkesin malumudur.
Bu asılsız habere gelince; Karayazı Belediye Meclis üyeleri YIDIZ VE KAYA ile görüşülüp, üyelerin kendi iradeleriyle AK parti ile yolarını ayırdıklarını ve söz konusu meclis üyelerinin görevlerinden ayrılma sebebi olarak Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet SEKMEN ile randevu talep etmelerine rağmen kendilerine olumsuz cevap verilmesi üzerine AK parti ile yollarını iddia etmiş olmalarına rağmen sayın başkan Mehmet SEKMEN’den resmi olarak randevu talep etmemişlerdir. Kaldı ki; halk ile görüşme günleri düzenleyen randevusuz halk ile görüşen bir belediye başkanının belediye meclis üyesi ile görüşmemesi mümkün değildir. AK parti karayazı belediye meclis üyeliğinden kendi iradeleriyle yollarını ayırdıklarını ancak henüz resmi olarak istifalarını sunmadıklarını belirterek de Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i karalama yoluna gittikleri aşikardır.
Tekzibe konu haberde; "... büyükşehir belediyesi başkanı Mehmet SEKMEN’e grup toplantılarına katılım talebimi "burada işiniz yok" ve "...AKP ilçe başkanı Hanefi KILIÇ ile birlikte makamında ziyaret etmek istememize rağmen bizimle göürşmedi..." gibi ibareler kullanılması da haberin asılsız olduğunu açıkça göstermektedir. Bir yayın organından beklenilen, böyle bir haberi yayınlamadan önce iddiaların ne ölçüde doğru olduğunu araştırıp soruşturması ve ancak bundan sonra yayın yapmak olmalıdır. Dolayısıyla, bu yanlış haberi kimin ne maksatla servis ettiğini haberi yayınlamadan önce araştırma görevi kanaatimizce yayını yapan organ ya da kişilere aittir.
Öte yandan basın özgürlüğünün sınırları Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ile Kanunlarımızda belirtilmiştir. Basın özgürlüğü gerçeklik, kamu yararı ve toplumsal ilgi, güncellik, konuyla anlatım arasında düşünsel bağlılık kurallarıyla sınırlıdır. Bu nedenle, haber yapılmadan önce; bir yayıncıdan beklenilen özeni gösterip, habere konu iddiaların ne ölçüde doğru olduğunu araştırıp soruşturması ve ancak bundan sonra yayınlaması beklenirken, bu asılsız, iftira niteliğindeki haberlerin doğruluğunu araştırmadan, haber kaynağının güvenirliği ve doğru haber verip vermediği incelenmeden yayınlanması adalet, nesafet ve hakkaniyete aykırı olduğu gibi bu yayınla basın yolu iftira suçu da işlenmiştir. Bu nedenle, her türlü maddi ve manevi tazminat ve ceza davası haklarımızı saklı tutarak, bu içeriğin 5651 sayılı yasa hükümleri uyarınca tarafınızca yayından kaldırılması ve cevap ve düzeltme yazımızın aynı internet ortamında 7 gün süreyle yayınlanmasını talep zarureti hasıl olmuştur."

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı Vekili

Av. Sema GÜL


CEVAP VE DÜZELTME : Google'da Ara
CEVAP VE DÜZELTME


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
       

  CEVAP VE DÜZELTME


         TEKZİP "Gündem25.com İnternet Gazetesi 09 ağustos 2014 tarihinde yayınlanan ve halen yayını devam eden ERZURUMDA Kİ MECLİS ÜYELERİNİN İSTİFA NEDENİ BÜ

 


           
 
TÜM YAZARLAR


           YORUMLAR  EN SON EKLENEN VİDEOLAR
 
  26-07-2017
Ak Partili Deligöz’den CHP’li Tanrıkulu’na Eleştiri (TIKLA İZLE)
  18-07-2017
Erzurum’da ‘Hero’ yazılı tişört emniyeti alarma geçirdi
  26-06-2017
Erzurum’da Suriyeliler Ve Vatandaşlar Arasında Kavga Çıktı
  01-04-2017
Ak Gençler’den Dev “Evet”
 
 

SİZCE SİTEMİZ NASIL?
% 58 √ Toplam : 280 - ÇOK İYİ
% 5 √ Toplam : 24 - İYİ
% 26 √ Toplam : 126 - KÖTÜ
% 13 √ Toplam : 59 - İDARE EDER
   


RSS© 2013 Gündem25 Erzurum'un Haber Merkezi sanalbasin.com üyesidir
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim