Milletvekili Deligöz’den İbrahim Erkal sevenlerine İyi haber

Erzurumlu sanatçı İbrahim Erkal’ın ölüm haberini tedavi gördüğü hastanede yetkililer yalanladı. AK Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz’de yaptığı açıklamada Erkal’ın stabil durumunun devam ettiğini açıkladı.

12 Nisan’da beyin kanaması geçirip yoğun bakımda tutulan şarkıcı İbrahim Erkal’ın hayatını kaybettiği yönündeki haber, hastaneden yapılan açıklama ile yalanlandı.

Acı haber, ilk önce İbrahim Erkal’ın aile üyeleri tarafından yönetilen resmi Facebook sayfasından duyuruldu. Yapılan açıklamada “Değerli sanatçımız İbrahim Erkal, tüm çabalara rağmen hakkın rahmetine kavuşmuştur. Dualarımız birlikte olsun, dileğimiz tek olsun, mekanı cennet olsun. Başımız sağolsun” ifadelerine yer verildi.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan doktorlar ise Erkal’ın stabil durumun devam ettiğini söylediler. Doktorlar, “Geldiği günden beri bir düzelme olmadı. Sabah yapılan tetkiklerde beyin ölümünün gerçekleştiği anlaşıldı. Kalp ve diğer organları makine desteği ile çalışıyor. 72 saate daha ihtiyacımız var. Eşi ve kardeşine de bilgi verdik. Ailenin kararına göre hastamızın makine desteğini keseceğiz.” Dediler.

AK parti Milletvekili Orhan Deligöz ise facebook sayfasından "Bazı Tv’lerde İbrahim Erkal’ın vefat ettiği haberleri verilmektedir. İbrahim Erkal’ın 27 gün önceki durumu ne ise aynen devam etmektedir. Doktorundan aldığım bilgiye göre makinaya bağlı olarak yaşamaktadır. Bu durumu bütün sevenlerine duyurur, dualarınızı bekleriz." notunu paylaştı.