Haber Detayı
26 Eylül 2017 - Salı 14:47
 
AK Parti'de 3 Büyükşehir ve 7 ilçe belediye başkanı daha mı gidiyor?
Ak Partide Recep Tayyip Erdoğan’ın Genel Başkanlık koltuğuna yeniden oturmasından sonra yapılan “istifa ile tasfiye” planı parti örgütlerinin ardından yerel yönetimlerde de adım adım uygulanmaya başladı.
Erzurum Haberi
AK Parti'de 3 Büyükşehir ve 7 ilçe belediye başkanı daha mı gidiyor?

Kulislerde Topbaş’ın istifasının akabinde aralarında üç-dört büyükşehir belediye başkanının da bulunduğu ve çoğunluğunu ilçe belediye başkanlarının oluşturduğu 10’a yakın ismin daha hedefte olduğu konuşuluyor.

 

Topbaş’ın istifası Ak Parti açısından ‘sürpriz’ olmadı. Erdoğan, “metal yorgunluk” teşhisiyle parti kadrolarında değişikliğe gideceğini açıkça ortaya koydu. Lakin kapalı kapılar ardında süreç daha ayrıntılı bir şekilde planlandı. Ak Parti Kongresi’nde parti yönetiminde değişikliğe gidilirken hemen ardından Teşkilat Başkanlığı parti örgütlerini, Yerel Yönetimler Başkanlığı da belediye başkanlarını mercek altına alan bir çalışma başlatıldı..

 

Hazırlanan dosyalar Erdoğan’a sunuldu ve onun işaretiyle teşkilatlarda kongreler beklenilmeden düğmeye basıldı. Bazı il başkanlarının istifasının ve ilçe başkanlarının yapılacak olan kongrelerde tekrar aday gösterilmemsinin ardından, kulislerde yerel yönetimlerde de benzer bir sürecin işletileceği “üç-dört büyükşehir belediye başkanı ile sayıları 5 ile 8 arasında değişen bazı büyük ilçe belediyesinde de yerel seçimleri beklemeden değişikliğe gidileceği” konuşulmaya başlandı.

Kaynak: Editör: Oktay Fani
Etiketler: AK, Parti'de, 3, Büyükşehir, ve, 7, ilçe, belediye, başkanı, daha, mı, gidiyor?,
Yorumlar
Haber Yazılımı