Haber Detayı
23 Kasım 2018 - Cuma 08:06
 
AK Parti'de adaylar kampa alınacak
Aday adaylığı ve temayül süreçlerini tamamlayan AK Parti milletin beklentileri doğrultusunda adaylarını açıklayacak.
SİYASET Haberi
AK Parti'de adaylar kampa alınacak

Yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 40 büyükşehir ve il belediye başkan adayı kamuoyu ile paylaşılacak. Aday belirlenme sürecinin tamamlanması ile birlikte adaylar kampa alınacak. Özellikle belediye başkanlığında tecrübesi olmayan isimler için düşünülen kampta adaylara, bütçe yönetiminden kaynak kullanımına, vatandaşlarla diyaloğa kadar birçok konuda sunumlar yapılacak.

 

EĞİTİM VERİLECEK 

 

Seçildikten sonra da belediye başkanlarına halka hizmet verme noktasında benzer eğitimler devam edecek. Kamp ve sonraki eğitimlerde yaptığı hizmetlerle halkın gönlüne taht kurmuş belediye başkanlarının ve alanında deneyimli bakanların da tecrübelerini adaylarla paylaşacak. Bu sayede adaylar, onların tecrübesinden yararlanarak halka daha iyi hizmet götürecek. 

 

ORTAK SÖYLEME DİKKAT 

 

Adayların belirlenmesi sonrasında gerçekleşmesi planlanan kampta, seçim çalışmalarıyla ilgili de adaylara öneriler sunulacak. Adaylardan toplumun tüm kesimlerine, AK Parti’nin belediyecilik anlayışını anlatmaları istenecek. Yine adayların söylemler konusunda tutarlı olmaları ve söylem birliğine dikkat etmeleri de istenecek.

Türkiye Gazetesi

Kaynak: Editör: Oktay Fani
Etiketler: AK, Parti'de, adaylar, kampa, alınacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı