Haber Detayı
12 Mayıs 2018 - Cumartesi 09:09
 
AK Parti'de Erzurum İçin 23 Milletvekili Aday Adayı Üst Kurula Gidecek
AK Parti’de 7 Mayıs’ta başlayan aday adayları için ilk değerlendirme olan mülakat süreci Erzurum için Perşembe akşamı bitmişti. Erdoğan’a Erzurum için 18 Milletvekili aday adayı ve mevcut Milletvekillerinin isimleri önerilecek.
SİYASET Haberi
AK Parti'de Erzurum İçin 23 Milletvekili Aday Adayı Üst Kurula Gidecek

AK Parti’de Erzurum Milletvekili aday adaylarının başvurularını tamamlamasının ardından geçtiğimiz hafta sonu temayül heyecanı yaşanmıştı. Temayül sonrasında ise Erzurum'dan giden 132 aday adayının yaklaşık bir gün süren mülakat süreci bitti. Adaylar mülakat için Genel Merkezde oluşturulan komisyon karşısında ter döktü. Mülakat sonrasında aday belirleme sürecinde yeni aşamaya geçiliyor.

 

Seçim takvimin sıkışık olması nedeniyle daha önce açıklanan ara komisyonun gerçekleşmeyeceği öğrenildi. Komisyonun raporları doğrudan, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başkanlığındaki üst komisyon tarafından değerlendirilecek. Komisyonlar, Erzurum'dan Milletvekili sayısının 3 katı aday adayını üst kurula bildirecek. Böylece Erzurum'da 6 Milletvekilliği için müracaat eden 137 aday adayından 18'inin ve mevcut Milletvekillerinin ismi Erdoğan’ın önüne gidecek. Kesin aday listesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 3 günlük İngiltere ziyareti sonrasında muhtemelen 16 Mayıs'ta değerlendirilmeye başlanacak. Üst komisyon çalışmalarına başlamadan komisyon raporlarını teslim edecek. Üst komisyon mülakat komisyonlarının raporlarının yanı sıra teşkilatlarda gerçekleştirilen temayül sonuçlarını da değerlendirecek.

Kaynak: Editör: Oktay Fani
Etiketler: AK, Parti'de, Erzurum, İçin, 23, Milletvekili, Aday, Adayı, Üst, Kurula, Gidecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı