Haber Detayı
01 Ekim 2018 - Pazartesi 07:01
 
AK Parti, Yerel Seçim Hazırlıklarını Değerlendirmek Üzere Kampa Giriyor.
AK Parti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında yerel seçim hazırlıklarını değerlendirmek üzere bu hafta sonu 3 günlük kampa giriyor.
SİYASET Haberi
AK Parti, Yerel Seçim Hazırlıklarını Değerlendirmek Üzere Kampa Giriyor.

AK Parti’nin 5-7 Ekim tarihleri arasında Ankara Kızılcahamam’da gerçekleştireceği istişare toplantısında Mart 2019’daki yerel seçimlerle ilgili izlenecek strateji üzerinde değerlendirmeler yapılacak. Yerel seçimlerde aday belirleme çalışmaları kapsamında yapılan son anketler toplantıda değerlendirilecek. Anketlerde öne çıkan isimler ve halkın belediye başkanlarından talepleri ele alınacak. Kampta yerel yönetimler başkanlığının yerel seçimlerle ilgili sunum yapması bekleniyor. Sunumda il il yapılan çalışmalarla ilgili bilgilendirme yapılacak. Ayrıca, daha önceki yerel seçimlerde kıl payı kaybedilen belediyeler ve kayyum atanan belediyelerle ilgili değerlendirmelerin yapılması planlanıyor.

 

Kampta ittifak konusu da ele alınacak. Yerelde ittifak ile ilgili milletvekillerinin görüşü alınacak. Kampın ardından yerel seçim hazırlıkları daha da hız kazanacak. Kampta yerel seçimlerde uygulanacak takvimin de netleşmesi bekleniyor.

 

Kampta, döviz kurundaki hareketlilik ile bu zamana kadar alınan ve alınacak tedbirlerle ilgili de bilgilendirme yapılması bekleniyor. Ayrıca, Türkiye-ABD ilişkileri, Suriye’deki son gelişmeler ve bölgenin terör örgütlerinden temizlenmesi için atılan adımlar kampta değerlendirilecek başlıklar arasında olacak.

Türkiye Gazetesi

Kaynak: Editör: Oktay Fani
Etiketler: AK, Parti,, Yerel, Seçim, Hazırlıklarını, Değerlendirmek, Üzere, Kampa, Giriyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı