Haber Detayı
20 Ağustos 2018 - Pazartesi 12:55
 
AK Partide Değişim Sırası Belediye Başkanlarında
Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, AK Partide yerel seçimlerin tarihine ilişkin iki farklı görüşün olduğunu aktardı. Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında, AK Partinin yerel seçimlere odaklandığını ve Belediye Başkanlarında büyük oranda değişim olacağını yazdı..
SİYASET Haberi
AK Partide Değişim Sırası Belediye Başkanlarında

Selvi'nin AK Partide seçimlerin Kasımda olmasını isteyenler olduğu gibi, normal süreyi bekleyenlerin de olduğunu ifade ettiği bugünkü yazısı şöyle:

Değişim sırası belediye başkanlarında

AK Parti’de kongre süreci tamamlandı. Şimdi sırada yerel seçimler var.

Yerel seçimlerin öne çekilip 4 ya da 11 Kasım tarihlerinde yapılmasını savunanlar olduğu gibi, takvimin daralması nedeniyle normal sürenin beklenmesini isteyenler de var. Ama henüz bu konuda kesin karar verilmiş değil.

İktidarda 16 yılını dolduran AK Parti’nin en önemli sorunu metal yorgunluğu ve eskimişlik. Erdoğan, 16 Nisan referandumunun ardından partinin başına yeniden döndüğünde “metal yorgunluk”tan söz etmiş ve değişimin düğmesine basmıştı. O tarihten bu yana milletvekillerinin yarısı değişti, bakanların beşte dördü gitti, haftasonu yapılan kongre ile parti yönetiminin yüzde 58’i yenilendi. Değişim sırası şimdi yerel seçimlerde. Yerel yönetimlerde değişimin bu oranın çok üstünde olacağı söyleniyor. Bir tüyo vereyim: Erdoğan bir ön çalışma yaptırmış durumda. Şimdilik bu kadarla yetinin.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: Editör: Oktay Fani
Etiketler: AK, Partide, Değişim, Sırası, Belediye, Başkanlarında,
Yorumlar
Haber Yazılımı