Haber Detayı
02 Mayıs 2018 - Çarşamba 20:17
 
Av. Hakan Karadabağ, AK Parti Erzurum Milletvekili Aday Adayı Oldu
Erzurum'un önde gelen siyasetçilerinden Avukat Hakan Karadabağ, AK Parti’den Erzurum Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı.
SİYASET Haberi
Av. Hakan Karadabağ, AK Parti Erzurum Milletvekili Aday Adayı Oldu

Erzurum siyasetinin yakından tanıdığı Avukat Hakan Karadabağ, AK Parti'nin kuruluşundan beri siyasetin her kademesinde görev yapan biri olarak tanınıyor.

 

AK Parti Milletvekili aday adaylığı başvurusunda birlik ve beraberlik vurgusunda bulunan Karadabağ, "Yerel siyasette şimdiye kadar yaptığımız hizmetlerin ardından, önümüzdeki seçimlerde nasip olması halinde AK Parti’den Erzurum Milletvekili olarak meclise gitmeyi, şehrime ve milletime buradan hizmete devam etmeyi hedefliyorum.  Bu amaçla il yönetiminden istifa etmiş olmamız, seçim sürecimizin sadece aday adaylığı süreci ile sınırlı kalmayacağını özellikle belirtmek isterim. Aday adayı olarak çıktığımız bu yolda, ismimizin açıklanmaması durumunda bile tüm seçim sürecinde partimizin yanında olacak ve bu anlamda 24 Haziran gününün akşamına kadar partim tarafından tevdi edilen tüm görevleri hakkı ile ifa edebilme çabası içerisinde olacağız." dedi.

 

Hakan Karadabağ Kimdir?

 

1979 Erzurum doğumlu Av. Hakan Karadabağ, Ankara Hukuk Fakültesi Mezunu. Tasfiye Halinde Emlakbank ve Türk Telekom Doğu Anadolu Bölgesi Hukuk Müşavirlikleri görevlerini yaptı. AkK Parti teşkilatlarında kurulduğu günden beri görev yapan Karadabağ, 15 Yıldır AK Parti İl Seçim İşleri Başkanlığı görevini yürütmektedir. Hukuk alanında bilimsel makale ve çalışmaları bulunmaktadır. Atatürk Üniveristesi Anayasa Hukuku Anabilim Dalında Siyasi Partiler yasası ve seçim mevzuatı hakkında yüksek lisans yapmıştır. İstanbul Üniversitesi Sosyoloji ve Atatürk Üniversitesi İşletme bölümünde lisans eğitimi bulunmaktadır. Yerel medyada köşe yazıları mevcuttur.

Kaynak: Editör: Oktay Fani
Etiketler: Av., Hakan, Karadabağ,, AK, Parti, Erzurum, Milletvekili, Aday, Adayı, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı