Haber Detayı
15 Mayıs 2018 - Salı 16:53
 
Başkan Bayır: “Kudüs mücadelemizi sürdüreceğiz”
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Erzurum Başkanı Taner Bayır, İsrail’in Gazze’de sivil halka dönük gerçekleştirdiği katliamı kınayarak, “Kudüs mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.
Erzurum Haberi
Başkan Bayır: “Kudüs mücadelemizi sürdüreceğiz”

Geçtiğimiz aylarda ABD Büyükelçiliği’nin Kudüs’e taşınmasına yönelik alınan kararın barışa ve kardeşçe yaşam umuduna ağır bir darbe vurduğunu belirten MÜSİAD Erzurum Başkanı Taner Bayır, dün de İsrail’in sivillere yönelik yaptığı saldırıda 50 Filistinli’nin şehit edilmesi ile ilgili bir açıklama yaptı.

 

Başkan Bayır, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

 

“Yüzbinlerce Filistinli, günler öncesinden başlayan yürüyüşlerle ABD’nin uluslararası hukuku hiçe sayan bu tutumuna karşı protesto gösterilerine başlamış ve tepkilerini demokratik yollarla ortaya koymuşlardır. Son derece barışçıl bir eylem olmasına rağmen İsrail, geçtiğimiz dönemlerde olduğu gibi bugün de terör devleti olduğunu en çirkin yüzüyle tekrar göstermiş, sivil vatandaşlara yönelik gerçekleştirilen saldırılarla 50’nin üzerinde Filistinli kardeşimizin şehit olmasına, 2 bin 500’e yakın kişinin de yaralanmasına sebep olmuştur. Bilinmelidir ki, 3 semavi dinin kutsal mekânı ve Müslümanların ilk kıblenin bulunduğu şehir olan Kudüs, Müslümanların namusudur. Masum insanlar üzerinde gerçekleştirilen katliamlar ve zulümler, bizleri bir an dahi Kudüs davamızdan vazgeçiremeyecektir. Müslümanlar olarak haklı mücadelemizi Kudüs’ün üstündeki kara bulutlar dağılıncaya kadar sürdürmekten yılmayacağız. Bu vesile ile Filistin’de terör saldırılarında şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyoruz. Bizlere bir kez daha terörden ve şiddetten beslenen devlet olduğunu gösteren İsrail’i kınıyoruz. Tüm İslam Âlemine, Gazze’de İsrail tarafından akıtılan kanı durdurmaları için her türlü çabayı göstermeleri, İsrail işgal gücü ile mücadelesinde Filistin Yönetiminin yanında yer almaları çağrısında bulunuyoruz.”

Kaynak: Editör: Oktay Fani
Etiketler: Başkan, Bayır:, “Kudüs, mücadelemizi, sürdüreceğiz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı