Haber Detayı
19 Mart 2020 - Perşembe 18:05
 
BAŞKAN DUMAN: 'KAHRAMAN SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZ EN AZ BİR MAAŞ İKRAMİYEYİ HAK ETTİ'
Sağlık-Sen Erzurum Şube Başkanı Abdullah Duman, Korona virüs salgını ile mücadele eden sağlık çalışanlarına bir maaş ikramiye verilmesini istedi.
Erzurum Haberi
BAŞKAN DUMAN: 'KAHRAMAN SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZ EN AZ BİR MAAŞ İKRAMİYEYİ HAK ETTİ'

Meslek ayrımı gözetmeksizin sağlık çalışanlarına bir maaş ikramiye ödenmesi gerektiğini söyleyen Sağlık-Sen Erzurum Şube Başkanı Abdullah Duman, “Bu ödülün çalışanlara şimdiden duyurulması bir nebze moral kaynağı olabilir” dedi.

 

Sağlık çalışanlarına pozitif ayrıcalık tanınması gerektiğinin altını çizen Duman, “Sayın Cumhurbaşkanımız korona virüs salgını ile mücadele toplantısının sonuç bildirgesinde sağlık çalışanlarımızı unutmayarak teşekkür etmesi hakkı teslim etme adına önemliydi. Bugün sağlık çalışanlarımızın da riskini azaltarak bu salgının önüne nasıl geçeceğimiz hususu önemlidir. Mevcut vakaların bir kısmı maalesef hastalara uygulanan muayene ve tedavi esnasında virüs kapan sağlık çalışanlarıdır. Bu durum sağlık çalışanlarının başta çocuk ve eşleri olmak üzere yakın ailelerini tehdit etmektedir. Birinci derecede risk taşıyan arkadaşlarımıza yönelik elzem tedbirler alınmalı, ihtiyaçları sağlanmalı ve sağlık çalışanlarına ulaşım, güvenlik, konaklama desteği gibi gerekli pozitif ayrıcalıklar sağlanmalıdır” diye konuştu.

 

Motivasyona katkı sunacaktır

 

Terörle mücadele, deprem ve çığ felaketinde görev alanların da unutulmaması yönünde çağrı yapan Duman, “Performansa dayalı ek ödeme sistemi özellikle bu süreçte askıya alınmalı, hekimlerimizin en az bir önceki ayın hastane ortalamasından, hekim dışı tüm sağlık çalışanlarımızın da riskli seviyeden ve tavandan ek ödemeleri genel bütçe üzerinden yapılmalıdır. Bir diğer konu ise inşallah bu süreç sağ salim atlatıldıktan sonra terörle mücadele, deprem, çığ felaketi ve  halen korona virüs ile mücadelede özveri ve fedakarlıkla üstün başarı gösteren sağlık çalışanlarımız meslek ayrımı gözetilmeksizin bir maaş ikramiye ile ödüllendirilmelidir. Zira kahramanlık, fedakârlık ve mesleğin kutsallığından sıkça bahsettiğimiz sağlık çalışanlarına verilecek ödül yarım elma gönül alma misali bir değer göstergesi olacak ve motivasyonlarına katkı sunacaktır” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞKAN, DUMAN:, 'KAHRAMAN, SAĞLIK, ÇALIŞANLARIMIZ, EN, AZ, BİR, MAAŞ, İKRAMİYEYİ, HAK, ETTİ',
Yorumlar
Haber Yazılımı