Haber Detayı
04 Ekim 2017 - Çarşamba 21:05
 
Başkan Orhan’dan aşure ikramı
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure ikramında bulundu.
Erzurum Haberi
Başkan Orhan’dan aşure ikramı

Dadaşkent ve Ilıca’da kurulan stantlarda aşure kazanlarının başına geçen Başkan Orhan, kepçeyi eline alarak vatandaşlara aşure dağıttı. İlçe halkının yoğun ilgi gösterdiği aşure dağıtımında konuşan Başkan Orhan, Muharrem ayının birlik, beraberlik ve kardeşliğin pekişmesine vesile olmasını diledi.

 

Geleneksel hale getirerek, her yıl muharrem ayında aşure ikramında bulunduklarını kaydeden Başkan Orhan, “Bu yıl da aşure geleneğimizi sürdürüyoruz. Muharrem ayı dolayısıyla Dadaşkent ve Ilıca’nın muhtelif yerlerinde kurduğumuz stantlarda hemşehrilerimize aşure ikramında bulunduk. Yaklaşık 5 bin hemşehrimizle bolluk ve bereketi simgeleyen aşuremizi paylaştık.” dedi.

 

Muharrem ayının birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekişmesine vesile olmasını dileyen Başkan Orhan, dünyada ve İslam coğrafyasında akan kan ve gözyaşının dinmesini, barış, huzur ve mutluluk tohumlarının yeşermesini temenni ederek, “Tüm hemşehrilerimin ve İslam aleminin Muharrem ayının tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum.” ifadeleriyle sözlerine tamamladı.

 

İlçe sakinleri de Başkan Orhan’a Muharrem ayı dolayısıyla yaptığı aşure ikramından dolayı teşekkür ettiler.

 

Aşure dağıtımında Başkan Orhan’a belediye meclis üyeleri de eşlik etti.

Kaynak: Editör: Oktay Fani
Etiketler: Başkan, Orhan’dan, aşure, ikramı,
Yorumlar
Haber Yazılımı