Haber Detayı
08 Eylül 2017 - Cuma 12:19
 
Başkan Sekmenʹden Devlet Koruması Altındaki Çocuklara Anlamlı Destek
Erzurum Haberi
Başkan Sekmenʹden Devlet Koruması Altındaki Çocuklara Anlamlı Destek

Aile ve Sosyal Politikalar Spor Kulübü Genel Başkan Vekili Özcan Gül, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Cemil İlbaş, Şube Müdürü Cevat Çimen, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmenʹi ziyaret etti.

Erzurumʹda düzenlenen Buz Hokeyi eğitim kampı ve ASP Minikler Buz Hokeyi Şampiyonası için 100 çocukla Erzurumʹa gelen Gül, Başkan Sekmenʹi ziyaret ederek, kamp ve şampiyona hakkında bilgi verdi.

Buz sporlarında önemli bir yeri olan Erzurumʹda bulunmaktan mutluluk duyduklarını belirten Gül, ˮASP Buz Hokeyi Gençlik Gelişim Kampı ve şampiyonasına Ankara, Erzurum, Samsun, Bursa, Kocaeli ve İstanbul illerinden 100 sporcu çocuğumuz ve Türkiye Buz Hokeyi Federasyonun görevlendirdiği 12 antrenör katılımı ile gerçekleşiyor. Çocuklarımızın kurumsal ve toplumsal rehabilitasyon süreçlerine katkı sağlamanın yanı sıra, ülke sporuna milli sporcular kazandırmak ana amacımızdır. Bu amaçla, Buz Hokeyi branşında faaliyet yapan çocuklarımızın tamamen profesyonel ve multidisipliner bir program içinde, yetenek ve kabiliyetlerini ileri seviyelere taşıyabilmelerini sağlamak, spor bilinç düzeylerini geliştirmek, motivasyon artışı ile birlikte, ASP Buz Hokeyi Gençlik Gelişim Kampı devam etmektedir. Final programımız 11 Eylülde geniş katılımla gerçekleşecektirˮ dedi.

Başkan Sekmen ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek,sosyal belediyecilik çalışmaları kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile ortak çalışmalar düzenlediklerini söyledi.

Erzurumʹa gelen çocuklara Erzurum gezisi düzenleyeceklerini belirten Sekmen, ˮErzurumʹa gelen 100 çocuğumuzun kentin tarihi ve kültürel anlamdaki zenginlerini tanıtacağız. Bu amaçla geniş kapsamlı bir gezi programı düzenleyeceğiz. Palandöken Kayak merkezi ve tarihi eserleri ziyaret, halk ozanları dinletisi, kentin manevi değerleriyle söyleşi programı düzenleyeceğiz. Memleketlerine gittiklerinde Erzurumʹu tarihi ve kültürel zenginlikleriyle yad edecekler. Devlet korumasındaki çocuklarımız, ülkemizin geleceği ve onlar bizim çocuklarımız, onlara en iyi imkanları sunmanın gayretindeyizˮ dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün önemli çalışmalarla gündeme gelen bir kurum olduğunu belirten Sekmen, ˮBüyükşehir Belediyesiolaraksosyal hizmetalanındaki çalışmaları önemsiyoruz. Yardıma muhtaç vatandaşlarımıza yönelik yardımlarda bulunuyoruz. Sosyal belediyecilik çalışmaları kapsamında iki kurum arasında ortak çalışmalar düzenleyeceğizˮ diye konuştu.

ASP İl Müdürü İlbaş ise Başkan Sekmenʹe teşekkür ederek, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüʹnün çalışmalarına Erzurum Büyükşehir Belediyesinin önemli destekler verdiğini söyledi. Önemli gün ve haftalarda yapılan etkinliklere destek sağlayan Başkan Sekmenʹin başarılı hizmetler sunduğunu belirten İlbaş, dezavantajlı kesimlere hizmet sunan ASP İL Müdürlüğünün kurumlar arası sinerjiyi önemsediğini söyledi.

Başkan Sekmen ise ziyaret sonunda Gülʹe Oltu taşı tesbih hediye etti. - ERZURUM

Kaynak: Editör: Oktay Fani
Etiketler: Başkan, Sekmenʹden, Devlet, Koruması, Altındaki, Çocuklara, Anlamlı, Destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı