Haber Detayı
26 Kasım 2017 - Pazar 21:43
 
Başkan Sekmen, Erzurum’u Tek Bir Merkezden Isıtacak Mış!
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum için çok büyük bir projeniz var mı? sorusuna bakın ne cevap verdi.
Erzurum Haberi
Başkan Sekmen, Erzurum’u Tek Bir Merkezden Isıtacak Mış!

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Gazetebirlik'ten Neşe Berber'e Röportaj verdi. Sekmen açıklamalarında önceki Belediye Başkanı Ahmet Küçükler'in başlattığı projeleri de kendi yapmış gibi gösterdi.

Berber'in sorularını cevaplayan Başkan Sekmen, Erzurum için çok büyük bir projeniz var mı? sorusuna

"Erzurum’u soğuk kış şartlarına esir etmemek için çok önemli bir çalışma yürütüyoruz. Dünyanın aynı şartlara sahip ülkeleri, şehirleri nasıl ısıtılıyor bunu araştırıyoruz. Erzurum’u tek bir merkezden ısıtabilir miyiz, bunun çalışmalarını yapıyoruz. Bunun araştırmalarını yapıyoruz. Özellikle Rusya’da  bunun örnekleri olduğunu biliyoruz. Eğer bu projemizi gerçekleştirebilirsek bu Türkiye’de bir ilk olacak. Bu kış şartlarında Erzurum’da hayatı çok kolaylaştıracak bir projedir. Rusya’daki örneklerinde bu sıcak su sistemleri yolların altından geçiyor. Böylece yolların buz tutması da önleniyor. Bu şehirdeki trafiğin kış şartlarında kolay ilerlemesini ve yol güvenliğini de sağlayacaktır." cevabını verdi.

Hayata geçirilen projeler'le ilgili de konuşan Sekmen, 

"Et ve Et Ürünleri Entegre Tesisi, Atıksu Arıtma Tesisi, Bilgi Evleri, Ejder3200 Dünya Kayak Merkezi, Canlı Hayvan Borsası, Canlı Hayvan Pazarları, Fuar Merkezi, Kültür Yolu, Gölet ve Sulama Tesisleri, alt ve üstyapı çalışmaları, yol yapım çalışmaları, kent merkezi ve ilçelerimizin nazım imar planları, prestij caddelerin yapımı, ışıklandırma, peyzaj, tarihi evlerin restorasyonu, kent ekonomisine ara eleman yetiştiren ESMEK’ler, Yüksek İrtifa Kamp Merkezi, spor tesislerinin yapımı, yaz ve kış spor okulları, Doğu’nun en büyük iyilik hareketi Hayır Çarşısı, 1527 okulun bakım ve onarımı, mobil ve modüler mezbahalar, modern cenaze hizmetleri ve daha birçok yatırım... " cevabını verdi.

İşte Sekmen'in kendi projelerim dediği O Projelerden Önceki Belediye Başkanı Ahmet Küçükler'in Başlattığı Projeler:

Et ve Et Ürünleri Entegre Tesisi: Ahmet Küçükler'in projesi

Atıksu Arıtma Tesisi: Ahmet Küçükler'in projesi

Fuar Merkezi: Ahmet Küçükler'in projesi

Kültür Yolu: Ahmet Küçükler'in projesi

Yüksek İrtifa Kamp Merkezi: Ahmet Küçükler'in projesi

Kaynak: Editör: Oktay Fani
Etiketler: Başkan, Sekmen,, Erzurum’u, Tek, Bir, Merkezden, Isıtacak, Mış!,
Yorumlar
Haber Yazılımı