Haber Detayı
02 Mart 2020 - Pazartesi 20:01
 
BB Erzurumspor Başkanı Hüseyin Üneş; 'Dışarıdan Bir Güç Engellemek İstiyor'
BB Erzurumspor Başkanı Hüseyin Üneş, “Büyükşehir Belediye Erzurumspor olarak en başarılı dönemi geçiriyoruz. Ligde şampiyonluğa koşarken, dışarıdan bir güç bizi engellemeye çalışıyor. Belki de başka şehrin taraftarları sosyal medyadan bizi karıştırmaya çalışıyor. Bizde ki, bir çok insanda alet oluyor” dedi.
SPOR Haberi
BB Erzurumspor Başkanı Hüseyin Üneş; 'Dışarıdan Bir Güç Engellemek İstiyor'

TFF 1. Ligde şampiyonluğa koşan ve hafta sonu Hatayaspor’la deyim yerinde ise 6 puanlık maça çıkacak olan BB Erzurumspor’da kulüp başkanı Hüseyin Üneş yemekli basın toplantısı düzenledi.

 

İdlib’te şehit düşen 34 askerimizi rahmetle anarak sözlerine başlayan Başkan Üneş, kalan 9 haftayı en iyi şekilde şehir olarak yöneterek Süper Lige çıkmayı hedeflediklerini belirterek, bu süreçte şehirde Cumhuriyet Caddesi’nde yürüyen vatandaştan, şehrin en üst yöneticisine ve siyasetçisine kadar herkese büyük görev ve sorumluluk düştüğünü söyledi.

 

Mavi-beyazlı kulübün başkanı Hüseyin Üneş, Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un kurulduğu tarihten seri en başarılı sezonunu yaşadığını belirterek, “Daha önce kapanan Erzurumspor’umuz iki kez Ziraat Türkiye Kupası’nda Çeyrek finale yükselmiş. Biz de Büyükşehir Belediye Erzurumspor tarihinde ilk kez Türkiye Kupası’nda çeyrek final oynamışız. Takımımız ligde yoluna emin adımlalar devam ediyor. Kupada Beşiktaş ve Trabzonspor gibi iki büyük takımı şehrimize getirme başarısı göstermişiz. 160 takım arasında Türkiye’nin ZTK’da en başarılı 8 takımından biri olmuşuz. Ligde ilk yarı bittiğinde liderle aramızda 6 puan, üçüncü sıradaki takıla 2 puan fark varken, bugün liderle aramızdaki puan farkı 4, altımızdaki takımdan da dört puan öndeyiz” dedi.

 

Psikolojik destek şart

 

Mavi-beyazlı kulübün başkanı Hüseyin Üneş, şehir olarak ligde şampiyonluk için kalan 9 haftayı en iyi şekilde değerlendirmek zorunda olduklarının altını çizerek, “Dışarıdan psikolojik destek alacağız. Bir milyonluk Erzurum nüfusu ve 2 milyon dışarıdaki Erzurumlunun desteği arkamızda. Ancak art niyetlilerin önüne de bir türlü geçemiyoruz. Ancak biz el birliği ile kalan 9 haftayı en iyi şekilde yönetip Süper Lige çıkacağız” diye konuştu.

 

Art niyetliler var

 

Kulüp olarak taraftarlarla bir sıkıntılarının olmadığını bilakis kulübün taraftarları için var olduğunu ve taraftarlar için başarı aradığının altını çizen Üneş, “Şu bir gerçek ki, sosyal medyada art niyetliler var ve bizim taraftarlarımız da buna alet oluyor.  Taraftarımızın sezon sonuna kadar hep bizim yanımızda olması ve kulübüne destek vermesi lazım. Adana’da kaybettiğimiz 2 puandan sonra gördük ki, art niyetliler işbaşında. Belki de başka şehrin taraftarı art niyetli olarak sosyal medyadan bizleri karıştırmak istiyorlar. Buna karşı dikkatli olmalıyız.  Dışarıdan bir güç bizim başarımızı engellemeye çalışıyor” dedi.

 

Hukuki mücadele başladı

 

Başkan Hüseyin Üneş, sosyal medyadan art niyetli bazı kişileri tespit ettiklerini bununla ilgili olarak da Mavi-beyazlı kulübün hukukçularının hukuki işlemleri başlattığını söyledi.

 

Üneş, “Sosyal medyadan bu isimleri tespit ettik, gerekli hukuki işlemleri başlattık. Gereken cezayı almaları için uğraşımız sürecek” şeklinde konuştu.

 

El ele Süper Lige

 

Şu an şampiyonluk yolundaki Erzurumspor camiası için sadece saha içi değil saha dışında da psikolojik mücadelenin önemli olduğuna işaret eden Mavi-beyazlı kulübün başkanı Hüseyin Üneş, “Sezon öncesi yaptığımız açıklamalardan sonra şehirde heyecanın ve beklentilerin arttığına hepimi tanık olduk. Sonuçta bu serece kadar geldik. Şimdi Hatay deplasmanına gideceğiz. Şampiyonluk yolunda bence altı puanlık bir maç.  Şu an Erzurum olarak 9 haftada her şeyin üstesinden gelecek güce sahibiz. Hep birlikte el ele vererek bu takımı Süper Lige taşıyacağız” dedi.

 

Şampiyonluk şarkıları söylemeye başlamamız lazım

 

Ligde Erzurumspor olarak şampiyonluk şarkıları söylememiz lazımken, çok farklı konularla uğraştıklarının altını çizen Üneş, “Şu an tüm tartışmaları bir kenara bırakıp, kulübün etrafında kenetlenmemiz lazım. Erzurumspor’un bekası için herkes el ele vermek zorunda. Ben bizim her ortamda yanımızda olan taraftarlarımıza, Milletvekillerimize, Valimize ve Belediye Başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Bir şehir için yerel medya çok önemlidir. Biz de medyamızı önemsiyoruz. El ele vererek, bu takımı 9 hafta sonra Süper Lige taşımalıyız. Sıkıntıları, sorunları ve eleştirileri lig sonuna kadar öteleyelim” diye konuştu.

 

Bu arada Gelgör Cağ Kebap Salonu’nda düzenlenen yemeğe Erzurumspor Başkan Vekili Ömer Düzgün, yöneticilerden Yavuz Güney, Taha Emre Balta ve  Muzaffer Şahin’in yanı sıra DAGC Başkanı Feridun Fazıl Özsoy da katıldı.

Nurullah PALA/PUSULA

Kaynak: Editör:
Etiketler: BB, Erzurumspor, Başkanı, Hüseyin, Üneş;, 'Dışarıdan, Bir, Güç, Engellemek, İstiyor',
Yorumlar
Haber Yazılımı