Haber Detayı
20 Şubat 2019 - Çarşamba 19:39
 
Çat'ta Arif Hikmet Kılıç Sevinci Yaşanıyor
Çat ilçesinde halkın yoğun baskısıyla son dakikada yeniden aday olmaya karar veren CHP'li Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, ilçe halkını adeta sevince boğdu.
Erzurum Haberi
Çat'ta Arif Hikmet Kılıç Sevinci Yaşanıyor

Oktay Fani'nin Haberi

 

2014 Seçimlerinde sürpriz yaparak Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)'den Çat Belediye Başkanlığı seçimini kazanan Arif Hikmet Kılıç, 31 Mart 2019 seçimleri için yeniden aday olmayacağını duyurmuştu. Ancak Çat halkı, Başkan Kılıç'ın bu kararından vazgeçirmek için günlerce yoğun çaba sarfetti. Aday listelerinin YSK'ya teslim anına kadar özellikle kadınlar başta olmak üzere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cuhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, muhtarlar ve ilçe halkı Başkan Kılıç'a yeniden aday olması için yoğun baskı yaptı.

 

İlçe Halkı Haberi Gündem25'ten Öğrendi

 

Aday listelerinin YSK'ya teslim süresinin bitimine 5 dakika kala Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç'ın yeniden adaylık başvurusu yaptığını son dakika olarak duyuran Gündem25, adeta telefon yağmuruna tutuldu. Gündem25'e ulaşarak Allah rızası için yayınladığınız haberin doğru olduğunu söyleyin. Başkanımız tekrar aday oluyor mu? sorusunu yönelterek aldıkları cevap karşısında büyük bir sevinç yaşadılar. 

 

Gündem25'e konuşan kadınlar; "Arif Hikmet Kılıç başkanımızın yeniden aday olmayacağını duyduğumuz andan beri hep dua ettik. Ümidimizi hiç yitirmedik. Arif Hikmet Kılıç başkanımız yeniden aday olmayacağını öğrendiğimizde eski günlere döneceğimizden çok korktuk. Biz kadınlar olarak Gündem25'e ulaşıp bize verdiğiniz bu haberden dolayı teşekkür etme gereği duyduk. Verdiğiniz bu haberle bizi çok sevindirdiniz. Çünkü Arif Hikmet Kılıç başkanımız göreve geldiğinde bizler hizmet gördük. En basiti ilçeden şehre gittiğimizde merkezde işimiz bittiğinde tekrar ilçeye döneceğimiz zaman eşlerimiz kahvelerde zaman geçirirken bizlerde otobüste saatlerce bekliyorduk. Ama başkanımız koordinasyon merkezi kurarak bizleri bu çileden kurtardı. Şehre gideriz işimiz bittiğinde sıcacık yerde zaman geçirip ilçeye dönüyoruz. Yaptığı hizmetlerden dolayı Arif Hikmet Kılıç Başkanımızdan Allah razı olsun." diye konuştular.

 

İlçe Halkı İlk defa böyle hizmetler gördü: Kadınlara Mükemmel Hizmet

 

Gündem25'e konuşan ilçe halkı, yeniden aday olacağını haberden duyduğumuzda ilk önce inanamadık. Çünkü başkanımız çok kararlıydı aday olmayacığı yönünde. Köy muhtarımız ve bizler günlerce ne yaptıksa başkanımız kararından vazgeçmiyordu. Ama başkanımıza öyle içtenlikle sahip çıktık ki, o da buna kayıtsız kalmadı. Başkanımız Çat'a öyle hizmetler yaptı ki, hayran kalmamak elde değil, ne sıkıntımız olduysa başkanımızı hep yanımızda gördük. Sen şu partilisin sen bu partilisin hiçbir zaman demedi. Belediyeyi hep bir aile olarak gördük. Hep bizleri düşünerek hizmet yaptı. Mesela eşimizle köyden ilçeye gelirken hep dert edinirdim, ben kahvede otururken eşim cami avlusunda, bakkalda, sağda solda çocukla nasıl bekleyecek. Ama başkanımız göreve geldiğinde ilk yaptığı iş, kadın dinlenme evini kurmak oldu. İçerisinde bebek emzirme odalarından dinlenme odalarına ve hatta yemek imkanına varıncaya kadar birçok olanağa sahip bir yer. Kısacası başkanımız Çat'a çağ atlattı. Allah razı olsun." dedi.

 

AK Partili Meclis Üyeleri, Başkan Kılıç İçin CHP'ye Geçti

 

AK Parti'den Belediye meclis üyesi olan İsmail Yldız ve Hasbi Akgül, Belediye Başkan adayı Arif Hikmet Kılıç'ın listesinde yer alarak CHP'den Meclis üyesi adayı oldular.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çat'ta, Arif, Hikmet, Kılıç, Sevinci, Yaşanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı