Haber Detayı
19 Kasım 2017 - Pazar 09:56
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başkanları Uyardı.. Sekmen'i Korku Sardı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’de yenilenme sürecinin devam edeceği mesajını verdi, Başkan Sekmen'i Korku Sardı.
Erzurum Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başkanları Uyardı.. Sekmen'i Korku Sardı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki akşam sürpriz bir şekilde AK Partili il belediye başkanları ile bir toplantı gerçekleştirdi. 50 civarındaki belediye başkanını Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde ağırlayan Erdoğan, yerel seçimler, belediye başkanlarına yönelik değişim ve yerel hizmetler konusunda uyarılarda bulundu. Türkiye Gazetesinin haberine göre; Basına kapalı yapılan toplantıda, edinilen bilgilere göre Erdoğan’ın verdiği mesajlar şöyle: Bizim bazı kriterlerimiz var. Bir belediye başkanında veya siyasetçide aradığımız vasıflar var. Vatandaşa verilen sözleri yerine getirmek boynumuzun borcu. Bu vaatler sadece onları değil bizi de bağlıyor, partiyi bağlıyor. Verdiği sözü tutmayan, hizmetleri aksatan, vatandaşı sıkıntıya sokan uygulamalar yapan ve vatandaşla ilişiğini kesenle elbette yola devam etmeyeceğiz. Tamam onlar bizim arkadaşımız olabilirler ama, vatandaşın hukuku ve partinin hukuku için, başarısı için yollarımızı ayırmak zorunda kalacağız. Denetimlerimizi yapıyoruz. Kimseyi başı boş bırakacak değiliz. O nedenle bu değişim operasyonları bitti diye düşünülmesin. Halkla irtibatını koparan, halkın beklentilerine cevap vermeyen, vatandaşın desteğini kaybedenlerle yola devam etmeyiz, o makamlarda tutmayız. Bunun için 2019’u da beklemeyeceğiz. Parti ilkeleri ile hareket eden, başarıyı yakalayanlarla yola devam edeceğiz. Sizden istediğim, vatandaşın sesine kulak verin. Başarımız için hizmetlerinizi zamanında yerine getirin, sözünüzü tutun. Bunlara özen gösterin. 2019 yılında üç önemli seçim yapılacak. Bu üç seçimin en önemlisi bana göre yerel seçimlerdir. Biz 2019’un ilk seçimi olan yerel seçimlerle güçlü başlayıp, güçlü tamamlamalıyız. Yerel seçimler her şeyin belirleyicisi olacak. Hizmetleri eksiksiz yapın. Bahanelere sığınmayın."

Bu haberin ardından Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'in durumu merak ediliyor.

İŞTE GÜNDEM25'TE YER ALAN BAZI HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Katıldığı Açılış Programında Başkan Sekmen'e Şok Protesto

Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi’nin açılışı sırasında Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'e şok protesto.

Erzurum MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezi açılış programına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi açılışı için telekonferansla bağlantı kurulduğu anda ekranlarda Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'in görülmesi üzerine meydanda "YUH" sesleri yankılandı.

Meydanda uzun süre boyunca Başkan Sekmen'i eleştiren vatandaşlar uyarılara rağmen yuhlamaya devam etti.

Başkan Sekmen'e Şok Protesto

AK Parti Erzurum İl Danışma Toplantısına katılmak üzere Erzurum'a gelen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, programın yapılacağı Kültür Merkezine giriş yapacağı sırada salon önünde toplanan vatandaşlar, Erdoğan'a seslenerek Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'i şikayet ettiler.

Başkan Sekmen; 'Bunu Herkes Böyle Bilsin. Biz HasbelKader Alçak Gönüllüğümüzle Geldik Bu Şehre'

AK Parti'de son zamanlarda istifası istenecek Belediye Başkanları arasında adı geçtiği öne sürülen Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet sekmen, yaptığı açıklamalarla tepkilerin odak noktası oldu. Başkan Sekmen'in Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Erzurum ziyaretinde halk tarafından protesto edilmesi, yuhalanması ve sonrasında Erdoğan'dan fırça yediği iddiaları ayyuka çıkmıştı. Bu gelişmeler sonrasında Kardelen TV'de programda konuşan Başkan Sekmen'in adeta makamını beğenmediği küçümsediği konuşmaları büyük tepkilerin doğmasına neden oldu.

TV Programına katılan Başkan Sekmen, "Benim Belediye Başkanlığı'na ihtiyacım yok. Benim bulunma yerler çok daha farklı yerler. Bunu herkes böyle bilsin. Ha biz hasbel kader alçak gönüllüğümüzle geldik bu şehre hizmet verelim."

Hikmet Karaca'dan Zehir Zemberek Açıklama

Erzurum Matbaa, Kırtasiye ve Tabelacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hikmet Karaca, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'e patladı.

Başkan Sekmen'e sert sözlerle yüklenen Karaca; "Başkan Sekmen'in kullandığı üslup, Erzurum esnafını derinden üzmüş, aşağılamış ve hatta aleni bir şekilde hafife almıştır." dedi.

Başkan Karaca yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"Erzurum’da doğup büyüyen, hala aktif olarak ticari faaliyetini matbaacı olarak sürdüren bir esnaf kardeşinizim.
Bünyesinde Gazeteci, Matbaacı, Kitap-Kırtasiyeci, Tabelacı, Fotoğrafçı, Oyuncakçı ve Çiçekçi esnafını bulunduran Erzurum Matbaa, Kırtasiye ve Tabelacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığını yapmaktayım.
Esnaf temsilciliği yaptığım süre içerisinde, hayatımın büyük bölümünü esnaf ve sanatkârın sorunlarını gündemde tutmaya, haklarını korumaya, gerektiğinde esnafın gasp edilen haklarını koruma adına yolsuzluk ve usulsüzlük yapan bazı esnaf temsilcileri hakkında mahkemelerde davalar açmaya kadar giden bir mücadele süreci yaşadım, hala da yaşıyorum. 
Tek amaç ve gayem, yedi ayı kar-kış ve eksi soğuklarda seyreden ilimiz esnafının haklarını korumak, görev ve sorumluluğumun verdiği yetki ile sorunlarımızı üst makamlara taşımaktır. Son yıllarda artan işsizlik ve ekonomik darlığın esnaf ve sanatkâr üzerinde yarattığı olumsuz etki göz ardı edilemez.
Bütün bu sorunlara ilaveten, esnafımız tarafından seçilen yerel yöneticilerin (büyük belediyenin) il bazında kişi başına gelen milli hasıladan ve devletin bütçelerini de kullanarak şirketler kurması ve o şirketler üzerinden şirket yöneticilerine huzur hakkı adı altında büyük meblağlarda maaşlar bağlaması, kalkınmada öncelikli iller sıralamasında üst sıralarda yer alan ilimiz esnafına ve halkına büyük hakarettir. 
Bütün bunlar yetmezmiş gibi, büyük belediye başkanı son yaptığı açıklamada, “Şirketlerimiz Erzurum esnafının yapamadığı (bilmediği) işleri yapıyor” diye bir açıklama yapmıştır. Bu üslup, Erzurum esnafını derinden üzmüş, aşağılamış ve hatta aleni bir şekilde hafife almıştır. 

BİZ, ARTIK YETER DİYORUZ. 

Biz, bizi bilen, sorunlarımızı bizimle beraber yaşayan yöneticiler istiyoruz.
Biz, bize yabancı olan, bize üstten taşralı gözü ile bakan yöneticiler istemiyoruz. 
Biz, hak ettiğimiz değeri veren ve ekonomik kalkınmada bizimle aynı ruhu taşıyan yöneticiler istiyoruz. 
Biz, yerel ve genel seçimlerde iktidara verdiğimiz değerin bedelini istiyoruz..."

Başkan Sekmen'i İstifaya Davet Ettiler

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'i istifaya davet ettiler.

Ali Kaya isimli vatandaş, sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'i istifaya davet etmek için imza topladıklarını duyurdu.

İŞTE FACEBOOK ÜZERİNDEN YAPILAN O PAYLAŞIM

Kaynak: Editör: Oktay Fani
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan,, Başkanları, Uyardı.., Sekmen'i, Korku, Sardı,
Yorumlar
Haber Yazılımı