Haber Detayı
06 Eylül 2017 - Çarşamba 17:24
 
DGS sonuçları ÖSYM tarafından adayların erişimine açıldı!
EĞİTİM Haberi
DGS sonuçları ÖSYM tarafından adayların erişimine açıldı!

Merakla beklenen DGS sonuçları az önce resmi site üzerinden adayların erişimine açıldı. 23 Temmuzʹda gerçekleştirilen DGS sonuçları sonuc.ösym.gov.tr adresi üzerinden sorgulanabilecek. Adaylar TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sorgulama yapabilecek.

ÖSYM DGS SONUÇ SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

 

2017-DGS: Sınav Sonuçlarının Açıklanması

23 Temmuz 2017 tarihinde uygulanan 2017- Dikey Geçiş Sınavı (2017-DGS)  değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır. Sınav sonuçları, 06 Eylül 2017 tarihinde saat 16:40’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır. Adaylar sınav sonuçlarını belirtilenen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.

Adaylara saygıyla duyurulur.

DGS TERCİH VE YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ

DGS tercih işlemleri, 6 Eylül 2017 tarihinde sınav sonuçlarının ilan edilmesinin ardından başlayacak. Adaylar için tercih tarihleri, ÖSYM tarafından belirlenecek. 

ÖSYM tarafından belirlenen tarih aralığında DGS tercih işlemleri yapılabilecek. Tercih işlemini yapan adaylar, tercih süresi içinde tercihlerinde değişiklik yapabilecek. Adayların tercih için toplam 30 tercih hakkı bulunuyor. 

30 tercih hakkının tamamının adaylar tarafından doldurulma zorunluluğu bulunmuyor. 

 

Kaynak: Editör: Oktay Fani
Etiketler: DGS, sonuçları, ÖSYM, tarafından, adayların, erişimine, açıldı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı