Haber Detayı
07 Eylül 2021 - Salı 18:33
 
En Başarılı Başkan: Mehmet Sekmen
Sonar Araştırma, en başarılı büyükşehir belediye başkanları anketinin sonuçlarını yayınladı. Çalışmanın sonuçlarına göre ilk sırada Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, ikinci sırada ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yer aldı.
GÜNDEM Haberi
En Başarılı Başkan: Mehmet Sekmen

Sonar Araştırma, Türkiye’nin büyükşehir belediye başkanları ile büyükşehir olmayan illerin belediye başkanlarının, seçmenleri nezdindeki başarı oranlarını saptamak amacıyla bir çalışma yaptı. Ağustos – Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleşen çalışma kapsamında 19.000 kişinin görüşleri alındı.

 

Çalışmanın sonuçlarına göre ilk sırada 60.6 oy oranı ile Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, ikinci sırada ise 55.7 ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yer aldı.

 

Listenin üçüncü sırasında 54.2 ile Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, dördüncü sırada 53.6 ile Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu bulunuyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise listenin beşinci sırasında yer bulabildi.

 

Listenin devamı şu şekilde:

6 – Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin

7 – Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen

8 – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş

9 – İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer

10- Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün

Kaynak: Editör:
Etiketler: En, Başarılı, Başkan:, Mehmet, Sekmen,
Yorumlar
Haber Yazılımı