Haber Detayı
05 Mayıs 2021 - Çarşamba 13:10
 
ERÇİMSAN HOLDİNG İCRA KURULU BAŞKANI FATİH YÜCELİK TOBB ÇİMENTO VE ÇİMENTO ÜRÜNLERİ MECLİS BAŞKANI SEÇİLDİ
TOBB Türkiye Çimento ve Çimento Ürünleri Meclis Başkanlığı görevine oybirliğiyle seçilen Erçimsan Holding İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih Yücelik, sektörün önce insan yaklaşımıyla güvenli üretim önceliğini koruyarak, yurt içi ve yurt dışı pazarlarda büyümesini devam ettirmeyi hedeflediklerini söyledi.
GÜNDEM Haberi
ERÇİMSAN HOLDİNG İCRA KURULU BAŞKANI FATİH YÜCELİK  TOBB ÇİMENTO VE ÇİMENTO ÜRÜNLERİ MECLİS BAŞKANI SEÇİLDİ

TOBB Çimento ve Çimento Ürünleri Meclis toplantısında konuşan yeni Meclis Başkanı Fatih Yücelik, Türkiye’nin Vietnam’ın ardından dünyanın ikinci büyük çimento üreticisi olduğunu hatırlatarak, 100’ün üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştiren Türk çimento sektörünün en büyük pazarının ABD olduğunu belirtti. Yücelik, çimento sektörünün yaklaşık 17 bin kişiyi istihdam eden, 1,7 milyar dolar ciro ve 1,1 milyar dolar ihracat geliri ile ülke ekonomisine önemli katkı sağlayan stratejik bir sektör olduğunu vurguladı.

 

Çevre konusunun çimento sektörünün en önemli gündem maddelerinin başında geldiğini vurgulayan Fatih Yücelik, şunları söyledi:

 

“Enerji verimliliği yatırımları, biyokütle kullanımı, atık ısıdan elektrik üretimi, katkılı çimento üretimi konularında sektörümüzde büyük yatırımlar yapılıyor. Sürdürülebilirlik alanında alınan önemli aksiyonlar var. Uzun yıllardır yaptığımız enerji verimliliği yatırımları ile karbon emisyonlarını azaltan bir sektörüz. Türk çimento sektörü alt yapı hazırlığını kendi öz sermayesiyle yapan çimento sektörünün mevzuatlar anlamında desteklenmesi ve uygun şekilde hazırlanmış belediye atıklarının ekonomiye kazandırılması önemlidir. Bu yaklaşım sıfır atık stratejisinin de önemli adımlarından biri olmalıdır.”

 

Aşkale Çimento, Sançim ve Kavçim markalarını bünyesinde bulunduran, Türk Çimento sanayisine 30 yıldan bu yana sahip olduğu 5 entegre çimento fabrikası, 2 öğütme tesisi ve 15’in üzerinde hazır beton tesisi ile yön veren, Türkiye’nin en büyük 4. Çimento üreticisi Erçimsan Holding’in İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih Yücelik, 27 Nisan 2021 tarihinde de Türk Çimento Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilmiştir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ERÇİMSAN, HOLDİNG, İCRA, KURULU, BAŞKANI, FATİH, YÜCELİK, , TOBB, ÇİMENTO, VE, ÇİMENTO, ÜRÜNLERİ, MECLİS, BAŞKANI, SEÇİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı