Haber Detayı
24 Ocak 2020 - Cuma 19:19
 
Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin 'İlan Bedeli' İşleri Sayıştay'a Takıldı
Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin faaliyetlerini inceleyen Sayıştay denetçileri, 'İlan Bedeli' işlerinde yapılan usulsüzlüğü ortaya çıkardı.
Erzurum Haberi
Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin 'İlan Bedeli' İşleri Sayıştay'a Takıldı

Oktay Fani'nin ÖZEL HABERİ

 

Sayıştay'ın Erzurum Büyükşehir Belediyesi 2018 yılı denetim raporu yayımlandı. Raporda, Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Doğrudan Temin Sınırının Altında Kalması Amacıyla Bazı Alımların Parçalara Bölünerek işlem yapıldığı görüldü.

 

Raporda yer olan bulguya göre,

 

"Büyükşehir Belediyesince hizmet alımları ile yapım işlerinin bir kısmının 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 22 nci maddesinin (d) bendinde belirlenen limitlerin altında kalması maksadıyla parçalara bölündüğü ve böylelikle ihale yöntemlerini uygulamayıp doğrudan temin yöntemiyle alım yaptırıldığı anlaşılmıştır. İlgili ödeme belgeleri ve eki belgelerin incelenmesinden, aşağıdaki tabloda ayrıntısı gösterilen toplam 2.729.021,65 TL hizmet alımları ile yapım işlerinde, 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulüyle yaptırılabilecek olan ve aynı mahiyet ve kapsamda yer alan, onay tarihleri incelendiğinde ise aynı tarih veya birbirine çok yakın tarihlerdeki işlerin yine aynı kanunun 5 inci maddesinde ifade edilen “rekabetin sağlama” ilkesine aykırı olarak aynı firmalara parçalara bölünerek yaptırıldığı tespit edilmiştir. " denildi.

 

İşte Kısımlara Bölünerek Yaptırılan İlan Bedeli İşleri:

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erzurum, Büyükşehir, Belediyesi’nin, 'İlan, Bedeli', İşleri, Sayıştay'a, Takıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı