Haber Detayı
13 Ekim 2017 - Cuma 21:34
 
Erzurum Büyükşehir Belediyesinde Neler Oluyor? Şirket Kurup Huzur Bulmuşlar
Erzurum Büyükşehir Belediyesi iştirakleri olarak faaliyete geçirilen şirketler üzerinden bazı isimlere çıkar sağlandığı iddiaları gündeme bomba gibi düştü.
Erzurum Haberi
Erzurum Büyükşehir Belediyesinde Neler Oluyor? Şirket Kurup Huzur Bulmuşlar

Sosyal Medyadan paylaşılan belgelerde; Erzurum Kültür Turizm Eğitim Reklam ve Sanat ürünleri San. Tic. A.Ş., Ertansa Erzurum Büyükşehir Belediyesi İnş. Taah. Otomotiv Petrol Ürünleri Gıda Reklam ve Organizasyon Tic. San. A.Ş., Erzurum Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezleri Turizm ve Tic. A.Ş., Erzurum Spor Kültür Sanat Etkinlikleri ve İşletmeciliği Tic. San. A.Ş., Erzurum Enerji Üretim Dağıtım Doğalgaz Petrol Metal Taşımacılık San. ve Tic. A.Ş., Palandöken Yatırım İnşaat Taahhüt Turizm Mobilya Petrol Ürünleri San. Tic. A.Ş., Erkonut İnşaat Taahhüt İnşaat Malzemeleri Nakliye ve Madencilik Tic. ve San. A.Ş., Ejder Kayak Merkezleri Turizm İnşaat Taahhüt Danışmanlık Organizasyon Fuarcılık San. ve Tic. A.Ş. ile birlikte Esker İnş. Taahhüt Enerji Üretim Hizmet Alımı Gıda ve Deri Mamülleri San. ve Tic. A.Ş.'nin kuruluş bildirimlerinin yer aldığı Ticaret Sicil Gazetelerinde kurulan yönetim kurulu üyeliğine seçilen bazı isimlerin birçok şirketten 'Huzur Hakkı' adıyla aylık olarak bin 750 ile 5 bin 500 TL arasında ödenek çıkarıldığı iddiaları doğrulandı.

 

Aynı zamanda Büyükşehir Belediyesinde de görev yapan bu kişilerin maaşlarına ilave olarak bu şirketlerden huzur hakkı aldığı görüldü. Tarafsız haberciliğin öncüsü Gündem25 olarak aynı zamanda halkın malı olan bu şirketler hakkında yetkililerin harekete geçmesini bekliyoruz…

Kaynak: Editör: Oktay Fani
Etiketler: Erzurum, Büyükşehir, Belediyesinde, Neler, Oluyor?, Şirket, Kurup, Huzur, Bulmuşlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı