Haber Detayı
15 Ekim 2017 - Pazar 11:29
 
Erzurum Halkı Ankara'dan Gelecek Habere Kilitlendi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Erzurum ziyaretinde protesto edilen ve yuhalanan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'i korku sardı.
SİYASET Haberi
Erzurum Halkı Ankara'dan Gelecek Habere Kilitlendi

AK Parti, 2019 yılının mart ayında yapılacak yerel seçimlerden önce başarısız belediye başkanları için başlattığı görevden alma operasyonunu iki ay içinde tamamlayacak. Operasyonun 10 kadar belediye başkanını kapsadığı belirtiliyor.

Alınan bilgilere göre; AK Parti, yerel ve genel oy oranını ölçmek için anket yaptı. Anketler sonucunda bazı büyük şehirlerdeki başkanların şahsi oy potansiyelinin, partinin oy potansiyelinin çok geride kaldığı görülürken bu durumun il genel meclislerini de etkileyeceği tespit edildi.

AK Parti’de 2019 seçimlerine ilişkin hazırlıklar sürüyor. Bu çalışmaların başında da anketler geliyor. Belediye başkanlarını istifaya götüren süreçte, anketlerin etkili olduğu belirtiliyor.

Erzurum, Ankara'ya Kilitlendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Erzurum ziyaretinde vatandaşlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'i protesto etmiş ve açılış programında ise yuhalamışlardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaretinin ardından Başkan Sekmen, alelacale TV programına koşup kendini savunayım derken kafaları karıştıran açıklamalar yaparak vatandaşların tepkisiyle karşılaşıp şehirde en önemli konu haline gelmişti. Erzurum'da artan bu tepkiler üzerine vatandaşlar adeta Ankara'dan gelecek habere kilitlenmiş durumda.

İŞTE O GÖRÜNTÜLER

 

Kaynak: Editör: Oktay Fani
Etiketler: Erzurum, Halkı, Ankara'dan, Gelecek, Habere, Kilitlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı