Haber Detayı
04 Aralık 2019 - Çarşamba 18:50
 
Erzurum Şehir Hastanesi'nde Beş Yıldızlı Tarife
İnşaatı bitmek üzere olan ve taşınmak için gün sayan Erzurum Şehir Hastanesinde, kafeterya, süpermarket gibi vatandaşların kullanacağı mekânlar ihale ile kiraya verilecek. 16 Aralık tarihinde yapılacak ihalede istenilen fiyatlar dudak uçuklattı.
Erzurum Haberi
Erzurum Şehir Hastanesi'nde Beş Yıldızlı Tarife

Sağlık Bakanlığının Doğu Anadolu’daki en önemli sağlık projelerinden olan Şehir Hastanesinin yüzde 98’i tamamlandı. 400 bin metrekare alanda yaklaşık 1569 yatak kapasiteli hastane, 5 yıldızlı otel konforunda olacak. Yakın zamanda taşınması planlanan hastanede, hasta ve hasta yakınlarına hizmet verecek olan özel sektör işletmelerinin mekanları ihale ile kiraya verilecek.

 

16 Aralık’ta açık teklif usulü yapılacak ihalede, kafeterya, süpermarket ve oto yıkama gibi hizmet sektörüne yönelik mekanlar için istenilen fiyat dudak uçuklattı. 1 milyon 800 bin liradan ihaleye çıkarılacak olan kafeteryanın, geçici teminat bedeli 450 bin lira olarak belirlendi. Hastanenin süpermarketi için ise istenilen fiyat, 1 milyon 80 bin TL.

 

Erzurum İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılacak ihalede söz konusu işyerleri 3 yıllığına kiraya verilecek. Şehir Hastanesinin çeşitli bloklarında hizmet verecek mekanları ihale bedelleri şöyle:

  • Kitap kafe için 3 yıllık kira bedeli 720 bin TL, yüzde 25 oranında geçici teminat bedeli 180 bin TL.
  • Kafeterya yeri için 1 milyon 800 bin TL kira bedeli, 450 bin TL geçici teminat bedeli.
  • Oto yıkama ve vale hizmeti yeri için 180 bin TL kira bedeli, 45 bin TL geçici teminat bedeli.
  • Süper market yeri için 1 milyon 80 TL kira, 270 bin TL geçici teminat bedeli.

Fiyatların çok fazla olduğunu belirten işletmeciler, Bölge Eğitim Hastanesindeki lokantanın zarar ettiğini hatırlatarak, “ Bölge Eğitim Hastanesinde aylık yaklaşık 90 bin lira kira ödeyen işletme bu yükün altından kalkamayarak kapamak zorunda kaldı. İhale başlangıç fiyatları çok fazla, bu rakamlar ihale sonrası iki üç katına çıkar. Bu şekilde hastane içinde mekan çalıştırmak imkansız. Tasarruf etmek için ya elemandan kısacaksın ya da hizmet kalitesinden” diye konuştular.

İrfan TARAKÇIOĞLU-PUSULA

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erzurum, Şehir, Hastanesi'nde, Beş, Yıldızlı, Tarife,
Yorumlar
Haber Yazılımı