Haber Detayı
08 Ocak 2019 - Salı 06:46
 
Fatih Karataş'ın Horasan'dan Aday Olması Dört Gözle Bekleniyor
Horasan Belediye Başkanlığı için siyasete soyunan genç iş adamı Fatih Karataş ilçede en çok adı geçen adayların başında geliyor. Karataş'ın Horasan'dan Belediye Başkanlığı'na Aday olması dört gözle bekleniyor.
SİYASET Haberi
Fatih Karataş'ın Horasan'dan Aday Olması Dört Gözle Bekleniyor

31 Mart'ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimlere iki buçuk ay kala partilerde aday belirleme heyecanı son noktaya geldi. Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nde AK Parti mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ile yola devam etme kararı alırken MHP ise aday gösterdiği Serdar Sevimli’yi geri çekti. İttifak anlaşmaları kapsamında aday çıkarmayan MHP’ye karşı ise MHP’li eski Büyükşehir Belediye Başkanı Mahmut Uykusuz, İYİ Parti’den aday oldu.

 

Erzurum’un ilçelerinde ise yarış devam ederken henüz hiçbir parti aday açıklamadı. En çok merak edilen ilçelerin başında gelen Horasan’da ise kıyasıya yarış devam ediyor. Horasan Belediye Başkanlığı için siyasete soyunan genç iş adamı Fatih Karataş ise ilçede en çok adı geçen adayların başında geliyor. Açıkladığı projeler ve kaynaklarla dikkatleri üzerine çeken Karataş’ın Horasan’a hizmet etmek için Amerika’dan memleketine döndüğünü bir çok kez vurguladı.

 

Kısa sürede ilçe halkı tarafından sevilen Karataş, Gündem25’e yaptığı açıklamada ise hizmet için partilerin bir önemi olmadığını ifade etti. Karataş; “Doğduğum ata dede topraklarıma hizmet etmek için Amerika Birleşik Devletleri'nde ki ticaretlerimi bırakarak geri geldim. Yurt dışında kazandığım tecrübe ve bilgimi ilçeme hizmet ederek aktarmak istiyorum. İlçemizin sorunlarını bilen biri olarak bir çok önemli isimden göruş alarak bir yol haritası çıkardık. Kaynakları ile birlikte ortaya koyduğumuz projeleri vatandaşlarımız ile paylaştık. İnşallah halkımızın bu teveccühü kendilerine hizmet olarak geri dönecektir” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Oktay Fani
Etiketler: Fatih, Karataş'ın, Horasan'dan, Aday, Olması, Dört, Gözle, Bekleniyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı