Haber Detayı
14 Ekim 2017 - Cumartesi 21:48
 
Hikmet Karaca'dan Zehir Zemberek Açıklama
Erzurum Matbaa, Kırtasiye ve Tabelacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hikmet Karaca, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'e patladı.
Erzurum Haberi
Hikmet Karaca'dan Zehir Zemberek Açıklama

Başkan Sekmen'e sert sözlerle yüklenen Karaca; "Başkan Sekmen'in kullandığı üslup, Erzurum esnafını derinden üzmüş, aşağılamış ve hatta aleni bir şekilde hafife almıştır." dedi.

Başkan Karaca yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"Erzurum’da doğup büyüyen, hala aktif olarak ticari faaliyetini matbaacı olarak sürdüren bir esnaf kardeşinizim.
Bünyesinde Gazeteci, Matbaacı, Kitap-Kırtasiyeci, Tabelacı, Fotoğrafçı, Oyuncakçı ve Çiçekçi esnafını bulunduran Erzurum Matbaa, Kırtasiye ve Tabelacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığını yapmaktayım.
Esnaf temsilciliği yaptığım süre içerisinde, hayatımın büyük bölümünü esnaf ve sanatkârın sorunlarını gündemde tutmaya, haklarını korumaya, gerektiğinde esnafın gasp edilen haklarını koruma adına yolsuzluk ve usulsüzlük yapan bazı esnaf temsilcileri hakkında mahkemelerde davalar açmaya kadar giden bir mücadele süreci yaşadım, hala da yaşıyorum. 
Tek amaç ve gayem, yedi ayı kar-kış ve eksi soğuklarda seyreden ilimiz esnafının haklarını korumak, görev ve sorumluluğumun verdiği yetki ile sorunlarımızı üst makamlara taşımaktır. Son yıllarda artan işsizlik ve ekonomik darlığın esnaf ve sanatkâr üzerinde yarattığı olumsuz etki göz ardı edilemez.
Bütün bu sorunlara ilaveten, esnafımız tarafından seçilen yerel yöneticilerin (büyük belediyenin) il bazında kişi başına gelen milli hasıladan ve devletin bütçelerini de kullanarak şirketler kurması ve o şirketler üzerinden şirket yöneticilerine huzur hakkı adı altında büyük meblağlarda maaşlar bağlaması, kalkınmada öncelikli iller sıralamasında üst sıralarda yer alan ilimiz esnafına ve halkına büyük hakarettir. 
Bütün bunlar yetmezmiş gibi, büyük belediye başkanı son yaptığı açıklamada, “Şirketlerimiz Erzurum esnafının yapamadığı (bilmediği) işleri yapıyor” diye bir açıklama yapmıştır. Bu üslup, Erzurum esnafını derinden üzmüş, aşağılamış ve hatta aleni bir şekilde hafife almıştır. 

BİZ, ARTIK YETER DİYORUZ. 

Biz, bizi bilen, sorunlarımızı bizimle beraber yaşayan yöneticiler istiyoruz.
Biz, bize yabancı olan, bize üstten taşralı gözü ile bakan yöneticiler istemiyoruz. 
Biz, hak ettiğimiz değeri veren ve ekonomik kalkınmada bizimle aynı ruhu taşıyan yöneticiler istiyoruz. 
Biz, yerel ve genel seçimlerde iktidara verdiğimiz değerin bedelini istiyoruz..."

Kaynak: Editör: Oktay Fani
Etiketler: Hikmet, Karaca'dan, Zehir, Zemberek, Açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı