Haber Detayı
04 Aralık 2020 - Cuma 14:43
 
Hınıs Doğalgaza Kavuştu
Erzurum’un güney ilçelerinden Hınıs’a doğalgaz verilmeye başlandı. AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu Ban tarafından 2020 yılı programına aldırılan yatırımın tamamlanmasıyla ilçe halkı doğalgaz kullanmaya başladı.
Erzurum Haberi
Hınıs Doğalgaza Kavuştu

Erzurum’ un güneydeki en büyük ilçesini olan Hınıs,  doğalgaz ile tanıştı. 26 bin 865 nüfuslu ilçede tüm ısınma kömür ile sağlanıyordu. 2021 yılında tamamlanması planlanan yatırım öne çekildi. AK Parti MKYK Üyesi ve Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu  Ban’ın girişimleri sonucu, doğalgaz yatırımı 2020 yılı programına alındı.

 

Palen Doğalgaz tarafından bahar aylarında başlanan çalışmalar kısa sürede tamamlandı. İlçenin tamamına doğalgaz verilmeye başlandı.

 

Yıllardır bekliyorduk

 

İlçenin doğalgaz ile tanışmasını değerlendiren Hınıs Belediye Başkanı Erdoğan Eren, yıllardır ilçemiz bu yatırımı bekliyordu. 2021 yılı yatırım programına alınmıştı. Sayın Milletvekilimiz Zehra Taşkesenlioğlu Ban’ın ciddi uğraşları sonucunda çalışmalar 2020 bahar aylarında başladı. Olağanüstü bir çalışma yürütüldü. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen çalışmalar boyunca bizi hiç yalnız bırakmadı. Hınıs halkı milletvekilimiz Taşkesenlioğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sekmen’e minnettardır. Şuana kadar 70 abone sayısına ulaştık. Rakamın ilk etapta bu kadar düşük olmasının nedeni çalışmaların yetişmemesine karşı alınmış bir tedbir. Halkımız yaz aylarında kömürünü aldığı için ilgi az oldu. Ancak bahar ile birlikte ilçenin tamamına yakını doğalgaza geçmiş olacak” dedi.

 

Taşkesenlioğlu Ban sosyal medyadan paylaştı

 

AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu Ban ilçeye doğalgaz gelmesini sosyal medya hesabından paylaştı. Taşkesenlioğlu Ban, “Söz verdiğimiz gibi Hınıs’ımızı doğalgaza kavuşturduk. İlk ateşi yaktık. Hayırlı, uğurlu ve bereketli olsun” ifadelerini kullandı.

Saadettin Cacı/Pusula

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hınıs, Doğalgaza, Kavuştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı