Haber Detayı
24 Şubat 2020 - Pazartesi 18:00
 
İMO’nun Yeni Başkanı Abdulkadir Orhan
İnşaat Mühendisleri Odası Erzurum Şubesinin 14. Genel Kurulu geçtiğimiz hafta sonu yapıldı. Yoğun katılımın olduğu genel kurulda başkan adaylarından Abdulkadir Orhan, ipi göğüsleyen taraf oldu. İki gün süren seçimlerin ilk günü olan 22 Şubat’ta genel kurulun ardından 23 Şubat Pazar günü ise seçimler yapıldı.
Erzurum Haberi
İMO’nun Yeni Başkanı Abdulkadir Orhan

Atatürk Üniversitesi Mavi Salonu`nda gerçekleştirilen genel kurulda üç aday yarışırken oyların büyük çoğunluğunu alarak başkanlığa getirilen Abdulkadir Orhan, meslektaşlarına birlik beraberlik çağrısı yaptı. Meslek odası olmanın gereklerini yerine getirme gayretinde olacakların altını çizen Orhan, oylamaya katılan tüm oda üyelerine teşekkür etti. 1800’e yakın üyesi bulunan İnşaat Mühendisleri Odasının sorunların çözümünde her zaman aktif bir rol oynayacağını söyledi. İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) olarak şehrin yapılaşmasına katkı sağlamak adına projeler ve öneriler sunacaklarını kaydeden Orhan, “Öncelikli ele almamız gereken sorunların başında meslektaşlarımızın problemleri olacak. Yeni mezun olan meslektaş arkadaşlarımız için de mesleki eğitim kurslar ve seminerler düzenleme noktasında aktif bir çalışma yürüteceğiz” diye konuştu.

 

Orhan, “Genç meslektaşlarımızı mesleğe hazırlamak noktasında ne gerekiyorsa yapacağız . Üç listenin yarıştığı bir seçimde üyelerimiz büyük bir teveccühle yönetim kademelerine bizleri getirmesi sorumluluğumuzu daha da artırdı. Biz geçmişte olduğu gibi bu sorumluluğun yine farkındayız. Ekip arkadaşlarımla birlikte İMO Erzurum Şubemizi daha güzel noktalara taşımak için çok çalışacağız. Biz büyük bir aileyiz. Bir olacağız birlikte yönetip dik duracağız” ifadelerini kullandı.

 

Orhan, seçimde aday olan tüm meslektaşlarına ve ekip arkadaşlarına  teşekkür etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İMO’nun, Yeni, Başkanı, Abdulkadir, Orhan,
Yorumlar
Haber Yazılımı