Haber Detayı
29 Nisan 2018 - Pazar 15:57
 
İnşaat Mühendisi Burçak Pirim, AK Parti'den Milletvekili Aday Adayı Oldu
İnşaat Mühendisi Burçak Pirim, Karayolları 12. Bölge Müdürlüğü Yol Yapım Başmühendisliği görevinden istifa ederek 27. Dönem Genel seçimlerinde AK Parti'den Erzurum Milletvekili aday adaylığını açıkladı.
SİYASET Haberi
İnşaat Mühendisi Burçak Pirim, AK Parti'den Milletvekili Aday Adayı Oldu

24 Haziran 2018 Pazar günü gerçekleştirilecek Milletvekilliği seçimleri için İnşaat Mühendisi Burçak Pirim, AK Parti Erzurum Milletvekilliği aday adaylığı başvurusunu yaptı.

 

Ülkenin çok önemli bir süreçten geçtiğini ve bu sürecin iyiye doğru yol alması için aktif siyasete atılmaya karar verdiğini belirten İnşaat Mühendisi Burçak Pirim, "Bundan sonra ilimize, ülkemize ve partimize daha iyi hizmet verebilmek için hizmete talip oldum. Artık ilimizin siyasetinde taze kanlara itiyacın olması gerektiği inancıyla aday adaylık başvurusunda bulunma gerekliliğini HİSSETTİM. Dürüstlük, sadakat, merhamet ve adalet en büyük düsturlarımdur. İyi niyet ve temiz duygularla bu millete ve insanlığa hizmet etmek için aday adaylığımızı açıklıyorum. Allah yolumuzu hayırlı kılsın." diye konuştu.

 

Burçak Pirim Kimdir?

 

1982 yılında Erzurum’da doğdu.Muratpaşa mahallesine kayıtlı olan Burçak PİRİM tüm öğrenim hayatını Erzurum’da tamamladı.2004 yılında Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden İnşaat Mühendisi olarak mezun olup iş hayatına giriş yaptı 2004-2006 yılları arasında özel sektörde altyapı ve üstyapı işlerinde şantiye şefi olarak çalıştıktan sonra 2006 yılında Karayolları Genel Müdürlüğünde çalışmaya başladı. Karayolları Genel Müdürlüğünde kontrol mühendisi, kontrol şefi ve yol yapım başmühendis olarak çalıştı.Hali hazırda yürütmekte olduğu Yol Yapım Başmühendisliği görevinden istifa ederek 24 Haziran 2018 milletvekilliği seçimleri için aday adayı başvurusunda bulundu.Yol , köprü ve tünellerde Türkiye ‘nin prestijli projelerinin başında bulunan Burçak PİRİM evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynak: Editör: Oktay Fani
Etiketler: İnşaat, Mühendisi, Burçak, Pirim,, AK, Parti'den, Milletvekili, Aday, Adayı, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı