Haber Detayı
16 Şubat 2019 - Cumartesi 20:45
 
İYİ Parti'nin Aziziye Adayı Resuloğlu'ndan Gündeme Bomba Gibi Düşecek Seçim Projesi
İYİ Parti'nin Aziziye Belediye Başkan adayı Ahmet Murat Resuloğlu, seçim projesini açıkladı. Resuloğlu, 'En önemli projem, yalandan talandan çalandan kurtarmak' dedi.
Erzurum Haberi
İYİ Parti'nin Aziziye Adayı Resuloğlu'ndan Gündeme Bomba Gibi Düşecek Seçim Projesi

İYİ Parti Erzurum İl Başkanlığı'nca düzenlenen "Proje Tanıtım Toplantısı"nda konuşan Aziziye Belediye Başkan adayı Ahmet Murat Resuloğlu, gündeme bomba gibi düşecek açıklamalarda bulundu. 

 

Aday olmasının sebebi, Erzurum'daki talan belediyeciliğe son verip yalandan talandan çalandan kurtarmak olduğunu dile getiren Resuloğlu, "İkinci defa bölgemde aday oldum. Daha önce MHP'den adaydım bu dönemde İYİ Parti'den aday olarak huzurlarınızdayım. Şuanda AK Partili belediyelerdeki en büyük sorunlardan birisi aşırı israf aşırı talan." dedi.

 

Aziziye Belediyesi'nin 300 milyon lira borcu olduğunu söyleyen Resuloğlu, konuşmasına şöyle devam etti;

 

"Aziziye Belediyesi turizmden bahsetti, üç dönem geldi geçti. Turizm beldesi dediler ama malesef çok çok özür dileyerek ifade ediyorum tezek kalaklarının olduğu bir kaplıca çevresiyle kaplı bir alan turzim anlayışı ortaya koydular. Biz bu anlayıştan kurtarmaya geliyoruz. Biz dediğim gibi yalandan talandan çalandan bir mücadele ruhu ortaya koyarak bu şehir adına bu şehrin insanı adına ve sokakta dolaşıp belediyeden maaş alanlardan kurtarmak için geliyoruz bu şehri. Aziziye Belediyesi'nin 300 milyon lira borcu olduğu söyleniyor. Ben diğer dönemde Belediye'nin 160 milyon borcu olduğunu söylediğimde dediler yalan. Ama malesef şuan mevcut belediye başkanını ziyaret ettiğimde birşey söylemişti. 'Keşke sizin söylediğiniz kadar bu belediyenin borcu olsaydı. Ama bugün aynı belediyenin 300-350 milyon civarında borcu olduğu söyleniyor ki yüzde 99 doğru. Ama 300 liralıkta hizmetinin 3 tane parktan başka birşey olmadığını da sizler göreceksiniz. Aziziye Belediyesi aynı zamanda Erzurum'un Organize Sanayi Bölgesine hitap edecek bir sanayi bölgesi olduğu kimliği kazanması gerekiyor. Ama malesef 3 dönem beceriksiz bir zihniyet o bölgeyi ne turizm anlamında nede sanayi anlamında bir adım bile atamadı. Ama ne var Küçük Metal Sanayi sitesinde yandaşları çok iyi yerler aldı. Bunların hesabını sormaya geliyoruz."

Kaynak: Editör:
Etiketler: İYİ, Parti'nin, Aziziye, Adayı, Resuloğlu'ndan, Gündeme, Bomba, Gibi, Düşecek, Seçim, Projesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı