Haber Detayı
09 Mayıs 2018 - Çarşamba 07:29
 
Milletin Gönlü Burçak Pirim'den Yana
Özellikle Erzurum bölgesinde yapılan ve Türkiye’nin prestijli projeleri arasında bulunan yol ve tünel projelerini yöneten Burçak PİRİM’in, iş dünyası yanı sıra teşkilat ve vatandaşların da desteğini aldığı gözlemlenmekte.
SİYASET Haberi
Milletin Gönlü Burçak Pirim'den Yana

24 Haziran seçimlerine giden süreç tüm heyecanı ile devam ederken, güçlü aday adaylarının isimleri kulislerde konuşulmaya başlandı.

 

Süreçte en çok ilgiyi gören partiler ise, şüphesiz Cumhur İttifakı ile yapılan anketlerde seçmenden tam destek alan ve açık ara önde görülen AK Parti ve MHP oldu.

 

Öte yandan AK Parti’de siyasetin gençleştirilmesi ile ilgili atılan adım sonrasında genç ve başarılı aday yoğunluğu yaşanıyor.

 

Erzurum bölgesinde öne çıkan isimlerden biri olan Burçak PİRİM, kulislerde en çok konuşulan aday adayı olarak ön plana çıkmakta.

 

Başarılı inşaat mühendisi Burçak PİRİM, Karayolları 12. Bölge Müdürlüğü Yol Yapım Baş Mühendisi olarak göreve devam etmekte iken, aktif siyasette rol alabilme amaçlı istifasını sunarak AK Parti’den milletvekili aday adayı olmuştu.

 

Özellikle Erzurum bölgesinde yapılan ve Türkiye’nin prestijli projeleri arasında bulunan yol ve tünel projelerini yöneten Burçak PİRİM’in, iş dünyası yanı sıra teşkilat ve vatandaşların da desteğini aldığı gözlemlenmekte.

 

Çalışma alanında bitmek bilmeyen enerjisi ile tanınan ve doğma-büyüme Erzurumlu olması hasebi ile bölge sorunlarına hakim olan Pirim’in, aday listelerinde yer bulması halinde bu çalışma performansını seçim çalışmalarına da yansıtacağı ön görülmekte.

 

Adaylık süreci ile ilgili görüşlerini aldığımız Burçak Pirim, ‘Bu yola çıkmamızdaki birinci hedefimiz 2023 ve 2071 hedeflerinde Cumhurbaşkanımız ve Kurucu Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendinin yüküne ortak olabilmektir. Karayolları Bölge Müdürlüğünde görev yaptığımız süre içerisinde edindiğimiz tecrübeler ile özellikle ulaşım alanında bölge ihtiyaçlarına hâkimiz. Tüm bunların yanı sıra çalışmalarımız esnasında hem hal olduğumuz vatandaşlarımızın da düşünce ve beklentilerinin farkındayız. Ulusal ve uluslararası saldırılara mağdur kaldığımız şu günlerde, ulaşımdan sağlığa, ekonomiden tarım ve hayvancılığa, enerjiden savunma sanayine ülkemizin kat etmiş olduğu gelişmelere sağır ve kör bakanların karşısında, Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi ile saf tutacak ve ülkemizin daha ileri seviyelere taşınması yolunda katkı sağlamaya çalışacağız inşallah. ‘ dedi.

 

21 Mayıs’ta YSK’ya sunulacak aday listelerinin belirleneceği tarihe kadar değil, bundan sonraki seçim süreci ve görev yapacağı herhangi bir makamda veya normal bir vatandaş olarak da  millete hizmet etme şerefini her an yaşayacağını dile getiren AK Parti Erzurum Milletvekili Aday Adayı Burçak Pirim, sözlerine şöyle devam etti;

 

"Millete hizmet etmenin zaman aralığı yoktur. Bu bazen siyasi kimlik ile, bazen de bürokratik kimlik ile gerçekleştirilir. Bizler Aday Adayı olarak çıktığımız bu yolda fırsat verilmesi halinde siyasi kimliğimiz ile, adaylığımızın tehir edilmesi durumunda ise bir vatandaş kimliği ile milletimize ve siyasi hareketimize elimizden geldiğince hizmet etmeye devam edeceğiz.

Aday adaylığı başvurumuz ardından bizleri arayarak, mesaj atarak, medya ve sosyal medya üzerinden yazarak tebrik eden ve desteklerini sunan tüm dostlarımıza ve bu teveccühü bize layık gören milletimize özellikle teşekkür etmek isterim.

Bu süreçte bizleri hatırşinas bir şekilde misafir eden AK Parti teşkilatlarına da göstermiş olduğu teveccühten dolayı ayrıca teşekkür etmek isterim.

AK Partimizin MHP ile kurmuş olduğu Cumhur İttifakının, 24 Haziran seçimlerinden zaferle çıkacağına ve Cumhurbaşkanımız ve Kurucu Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendinin ise Başkanlık seçimini ilk turda ve açık ara kazanacağına dair düşüncemiz ise kavidir.

24 Haziran seçimlerinin vatanımıza ve milletimize hayırlı olmasını dilerim.’

 

Burçak PİRİM Kimdir?

 

1982 yılında Erzurum’da doğdu.

Muratpaşa mahallesine kayıtlı olan Burçak PİRİM tüm öğrenim hayatını Erzurum’da tamamladı.

2004 yılında Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden İnşaat Mühendisi olarak mezun olup iş hayatına başladı.

2004-2006 yılları arasında özel sektörde altyapı ve üstyapı işlerinde şantiye şefi olarak çalıştıktan sonra 2006 yılında Karayolları Genel Müdürlüğünde çalışmaya başladı.

Karayolları Genel Müdürlüğünde kontrol mühendisi, kontrol şefi olarak görev yaptıktan sonra Yol Yapım Başmühendisliği görevine getirildi.

Bölgemizde yapımı gerçekleştirilen yol, köprü ve tünellerde ve Türkiye‘nin seçkin projelerinin yönetiminde aktif görev aldı.

Burçak PİRİM, evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynak: Editör: Oktay Fani
Etiketler: Milletin, Gönlü, Burçak, Pirim'den, Yana,
Yorumlar
Haber Yazılımı