Haber Detayı
17 Aralık 2017 - Pazar 19:18
 
Milletvekili Deligöz'den Paris Çıkarması
AK Parti Erzurum Milletvekili ve Türkiye-Nijer Parlemantolararası Dostluk Grubu Başkanı Orhan Deligöz, Nijer’in Geleceği Konferansına katılmak ve Fransa’da ikili görüşmeler de bulunmak üzere Fransa’nın başkenti Paris’e gitti.
SİYASET Haberi
Milletvekili Deligöz'den Paris Çıkarması

Paris’te ilk olarak Paris Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa’yı ziyaret eden Milletvekili Deligöz daha sonra konferansa katıldı. Programda Türkiye ve Nijer hakkında görüşlerini belirten Deligöz, "Nijer’de geçen süreç içerisinde ne yazık ki 3 darbe girişimi olmuştur. Ülkemizde de hain FETÖ/PDY teröristleri tarafından 15 Temmuz darbe teşebbüsü gerçekleştirilmeye çalışılmıştır. Çok şükür Sayın Cumhurbaşkanımızın dirayeti, halkımızın bağımsızlık arzusu ve vatanseverliği sayesinde darbe girişimi püskürtülmüştür. Ekonomik kalkınma ve toplumsal huzur için siyasi istikrar şarttır. Bu nedenle bizler hükümetimize sahip çıkıyoruz." dedi.

 

Milletvekili Deligöz, Konferansın ikinci bölümünde Türkiye'nin Nijer ülkesine yaptığı yatırımlardan bahsederek son zamanlarda Nijer ile güçlü bağlar kurulduğunu ve bu bağlar sayesinde Nijer’den de FETÖ/PDY terör örgütünü defettiklerini belirtti.

 

Konferansın son bölümünde İstanbul'da düzenlenen İİT toplantısıyla eş zamanlı olarak Kudüs meselesini dile getiren AK Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz şunları söyledi;

"ABD Başkanı Trump’ın kargaşaya yol açmak ve kaos yaratmak için böyle bir açıklama yapmıştır. Bu söylemi yok hukmunde sayıyoruz. Kudüs konusunda ki tutumlarından dolayı başta Fransa olmak üzere Avrupa Birliği üyelerine de  teşekkür ediyoruz" dedi.

 

Nijer Cumhurbaşkanı ile özel görüşme yapan Milletvekili Deligöz, bütçe görüşmelerine katılmak üzere yurda döndü.

Kaynak: Editör: Oktay Fani
Etiketler: Milletvekili, Deligöz'den, Paris, Çıkarması,
Yorumlar
Haber Yazılımı