Haber Detayı
26 Ocak 2020 - Pazar 20:14
 
Milletvekili Taşkesenlioğlu Ban, Deprem Bölgesinde
AK Parti MKYK Üyesi ve Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu Ban, önceki gün hayatını kaybeden dayısının kızının acısını yaşamadan depremzedelerin acılarını paylaşmaya koştu.
GÜNDEM Haberi
Milletvekili Taşkesenlioğlu Ban, Deprem Bölgesinde

Elazığ merkezli yaşanan depremin ardından ülkenin kalbi afet bölgesi için atmaya başladı.  Siyasilerden sivil toplum kuruluşlarına kadar devletin tüm birimleri, depremzedelerin kısa sürede yaralarını sarmak için imkanlarını seferber etti.

 

Geçtiğimiz günlerde Eşref Hoca’nın hanımız aynı zamanda dayısının kızı Sabiha Ağgül’ü kaybeden AK Parti MKYK Üyesi ve Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu Ban, acısını kalbine gömerek depremzedelerin yardımına koştu.  Devam eden arama ve kurtarma çalışmalarını yerinde takip eden Zehra Taşkesenlioğlu Ban, hayatını kaybeden vatandaşlara taziye ziyaretinde bulunarak, acılarına ortak oldu.

 

Devletin tüm birimlerinin koordinasyonu içerisinde vatandaşın yanında olduğunu ifade eden Taşkesenlioğlu Ban, “Elazığ’da meydana gelen ve çevre İllerden de hissedilen depremden dolayı tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Vefat eden kardeşlerimize Allah’tan rahmet yaralananlara acil şifalar diliyorum. Rabbim milletimizi her türlü afetlerden muhafaza eylesin. Birliğe ve beraberliğe her zamankinden fazla ihtiyaç duyduğumuz zamanda milletimizin sergilediği kardeşlik ve dayanışma ruhu, dünyaya bir kez daha örnek olmuştur. Depremin ilk saatlerinden itibaren devletimizin tüm kurumları Kızılay, AFAD ve STK’lar Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde sergiledikleri koordinasyon ve eşgüdüm, ortaya koydukları olağanüstü çalışma, takdire şayandır. Yapılan tüm çalışmalar vatandaşlarımıza depremin etkisi ve acısını en aza indirmeye yöneliktir ” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Milletvekili, Taşkesenlioğlu, Ban,, Deprem, Bölgesinde,
Yorumlar
Haber Yazılımı