Haber Detayı
12 Eylül 2017 - Salı 20:00
 
Milli Atlet Guliyev, Vali Azizoğlu’nu Makamında Ziyaret Etti
Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Dünya Atletizm Şampiyonası'nda 200 metrede 20.09'luk derecesiyle altın madalya kazanan Ramil Guliyev'i makamında kabul etti.
Erzurum Haberi
Milli Atlet Guliyev, Vali Azizoğlu’nu Makamında Ziyaret Etti

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Fuat Taşkesenligil, yönetici, antrenör ve sporcularında hazır bulunduğu ziyarette alınan başarılar konuşuldu.

Ramil'in Erzurum'da olmasının genç sporculara büyük bir motivasyon kattığına dikkat çeken Vali Azizoğlu, bu tür sportif faaliyetlerin Türkiye'nin imajına büyük katkı sunduğunu söyledi. Devletin bu konuda spor ve sporculara her türlü desteği verdiğini dile getiren Vali Azizoğlu, şöyle konuştu:

"200 metrede ciddi rakiplerini geride bırakarak dünya şampiyonu olan Ramil Guliyev, Türkiye'mize altın madalya kazandırdı. İlimize ziyaretleri, sporcularımızla birlikte olmaları, sporcularımız açısından bir umut olmuştur. Bu çocuklarımıza ve gençlerimize, sporcularımıza gelecek açısından çok büyük bir motivasyon oldu. Geleceğin dünyasının sporcularını Erzurum'da yetiştireceğiz ve dünya şampiyonlarında madalyalar alacağız."

Daha sonra söz alan şampiyon sporcu Ramil Guliyev, Erzurum'un kendisine şans getirdiğini ifade ederek, "Erzurum halkı bizleri çok sıcak karşıladı. Şehir olarak, iklim olarak spora çok müsait. İnşallah hazırlanıp, güzel bir rekor yapmayı planlıyoruz" dedi.

Konuşmaların ardından Vali Azizoğlu, Ramil Guliyev'e Oltu Taşı Tesbih hediye etti.

Kaynak: Editör: Oktay Fani
Etiketler: Milli, Atlet, Guliyev,, Vali, Azizoğlu’nu, Makamında, Ziyaret, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı