Haber Detayı
29 Nisan 2018 - Pazar 19:31
 
Mücahit Polat, AK Parti'den Milletvekili Aday Adayı Oldu
Erzurum'da 24 yaşındaki Mücahit Polat, AK Parti'den Erzurum Milletvekili aday adayı oldu.
SİYASET Haberi
Mücahit Polat, AK Parti'den Milletvekili Aday Adayı Oldu

AK Parti İl Başkanlığı'na başvuru evraklarını teslim eden Mücahit Polat, AK Parti'den Erzurum Milletvekili aday adayı oldu.

 

Referandumda seçilme yaşının 18'e düşürülmesini gençliğe duyulan güven olarak gördüğünü belirten Mücahit Polat, "24 Haziran seçimlerinde , Türkiye yeni bir döneme adım atacak.. ülkemizin geçmekte olduğu bu zorlu süreçte  çatısı altında bulunduğum partinin, 2023 hedeflerine ulaşmasında benimde sizler adına bir katkımın olmasını istiyorum. Gelişmiş Avrupa ülkelerinde gençlerin siyasete katılması destekleniyor bizde neden olmasın.. Gelişmekte olan ülkemizin çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşması için herkesin elini taşın altına sokması gerektiğini düşünüyorum. 
Atatürk’ün de söylediği gibi  ‘ Vatanın bütün ümidi ve geleceği size, genç nesillerin anlayış ve enerjisine bağlanmıştır. ’ Türkiye’yi genç fikirlerle birlikte yürütülmesi ne kadar doğru bir söylemde bulunduğunu Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ nın da fırsat vermesi doğrultusunda seçime başvurup gençlerin düşüncelerini ve fikirlerini temsil etmek istiyorum. Başarıya aç ve enerji dolu gençlerin mecliste yer alarak çalışmalara katılmalı. Bu hususta 27. Dönem Erzurum milletvekili aday adaylığına başvurdum." diye konuştu.

 

Mücahit Polat Kimdir?

 

1994 yılında, Erzurum’da evhanımı bir anne ile esnaf bir babanın çocuğu olarak dünyaya geldim. Ortaöğretimimi Erzurum Final Anadolu lisesinde, lisans eğitimimi ise Atatürk Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümünde tamamladım. 
2010-2014 yılları arasında baba mesleği olan tekstil mağazasında hem babama yardımcı olmak hem de tekstil alanında kendimi geliştirmek için çalıştım. Genç yaşlarda ticaretle ilgilenmem özgüven kazandırdı. Bu sırada Adalet ve Kalkınma  Partisi  Palandöken Teşkilatı gençlik kollarında aktif görev aldım.
2013-2016 yılları arasında kurucu üyeliğini yaptığım Planlama Kulübünde üniversite içerisinde çeşitli etkinlikler düzenledik. Bu etkinlikler çerçevesin de iletişim becerilerimi ve girişimcilik ruhumu geliştirdim. 
2016 yılında belirli bir süre gayrimenkul değerlendirme şirketinde danışmanlık yaptım. Bu süre içerisinde şehir ve bölge planlama alanında,coğrafi bilgi sistemleri üzerine kendimi geliştirdim. 
2017 yılında bir süre Erzurum Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığında Şehir plancısı olarak görev aldım. Adalet ve Kalkınma Partisi yerel yönetimler biriminde belli bir proje çerçevesinde görevlendirmeyi başarı ile tamamladım.
Şu anda serbest plancı ve Karayolları 12. Bölge Müdürlüğü adı altında Uluslararası Birleşmiş Müşavirler Müşavirlik Hizmetleri A.Ş.'de kontrolörlük yapmaktayım

Kaynak: Editör: Oktay Fani
Etiketler: Mücahit, Polat,, AK, Parti'den, Milletvekili, Aday, Adayı, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı