Haber Detayı
01 Ekim 2018 - Pazartesi 18:08
 
Narman Belediye Başkanı Yücel Ahmet İşleyen: “Belediyecilikte tecrübe şarttır”
Narman Belediye Başkanı Yücel Ahmet İşleyen, Narman'ın kaderini değiştiren çalışmalarını anlattı.
SİYASET Haberi
Narman Belediye Başkanı Yücel Ahmet İşleyen: “Belediyecilikte tecrübe şarttır”

Erz Medya'dan Sercan Çetin'in sorularını yanıtlayan Başkan İşleyen, bugüne kadar Narman’a kazandırılan yatırımların bir değerlendirmesini yaptı.

İŞTE O RÖPORTAJ

2004 Yılından beri önlemlerini avantaj ve dezavantajlara göre alan,halkıyla barışık,herşeyi bizzat yapmaya yeltenen,yorulmak nedir bilmeyen bir Başkan'dan bahsedeceğim sizlere yani Narman İlçe Belediye Başkanı Yücel Ahmet İşleyen'den.

Siyaset sahnesine iz bırakanlara baktığınızda,mütevazi olup tevazu gösterenlerin,haddini bilenlerin,halkla diyaloğunu kesmeyenlerin ve makam kapılarını halka açık tutanların isimleri hafızalara kazınmış ve yerini korumuştur.

Hayata ölçülü gözle bakan bir İnsana, hayat ölçülü bir bakış açısı sunar.Bu ilişki karşılıklıdır.Son tahlilde ise Halkını düşünen,halkının gönlüne girmeyi hedeflemiş olan insanlara paye peşin verilir.Dolayısıyla halk, ''sorunları çöz'' diye size sonsuz kredi açar.

2004 Yılından beri önlemlerini avantaj ve dezavantajlara göre alan,halkıyla barışık,herşeyi bizzat yapmaya yeltenen,yorulmak nedir bilmeyen bir Başkan'dan bahsedeceğim sizlere yani Narman İlçe Belediye Başkanı Yücel Ahmet İşleyen'den.

Kamu Yönetimi Lisans programı'ndan mezun olan,Yüksek Lisans Eğitimini Atatürk Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünde tamamlayan Yücel Ahmet İşleyen,tabiri caizse Belediyeciliğin okulunu okumuş.

Başkan İşleyen,Belediyecilik serüvenine ise Kocaeli-Hereke Belediyesinde başlıyor.Daha sonra ise 1988 Yılında Narman Belediyesi'ne geçiş yaparak Yazı İşleri görevini sürdürüyor.

2002 yılında ise Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yazı İşleri Şube Müdürülüğüne getiriliyor.2004 Yerel seçimleri öncesi görevinden istifa ederek Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) Narman Belediye Başkanlığı için Aday oluyor.Kazanıyor görevine başlıyor.2009 seçimleri ise tekrardan MHP'den Aday oluyor ve yine kazanıyor.Tabi ozamanlar Ak Parti bir çok Belediyeyi kazanıyor ama bir tek Narman'ı MHP kazanıyor.Bunun nedeni ise bariz ortada Yücel Ahmet İşleyen adı.2014 yılında ise Başkan Dönemin Başbakanı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşüyor.

Bu kez Yerel seçimler öncesi Ak Parti'den Belediye Başkanlığı için Aday gösteriliyor ve neticede yine Başkan seçiliyor.

Başarıları ile bildiğimiz ve tanıdığımız Başkan İşleyen,bu işin sırrını bakın nasıl açıkladı.İşleyen siyasette ve belediyecilikte tecrübenin önemli bir yere sahip olduğunu kaydetti.

İşleyen,''Belediyecilik çok farklı,mutlak tecrübe şart.Genelde hep şöyle ifade ediyorum Dalından koparılmış yaprağın akıbetini rüzgar belirlemiştir ve birazda kaygan zemindir.Dolayısıyla çok başarılı olsanızda karşınızda insanlar olur.Koltuğa adam aramak yerine,orayı dolduracak kalitede,nitelikli ve liyakatlı insanların olması gerekir.Ben yerel yönetimler okudum bu belediye okuludur.3 dönemdirde Belediye Başkanlığı yapıyoruz.

Siyasette çıraklık,kalfalık ve ustalık dönemi oluyorsa benim ustalık dönemim bitmiş bulunuyor.Bana göre siyaset, aslında dostunuza tavsiye edeceğiniz kadar iyi olmayan,kötü İnsanlara da teslim edilmeyecek kadar da iyi olandır.

Ben gerçekten İlçesine aşık bir insanım.İlçeme yıllardır hizmet vermekten dolayı çok mutluyum.3 önemli projem daha var.Bunlar Tünel,Kentsel dönüşüm ve Peri Bacaları.Bu üç projeyi yapmak adına bir dönem daha kalmak doğru olur düşüncesindeyim.Hatta Vatandaşlarımızdan da Belediye Başkanlık görevime devam etmem konusunda baskılar var.

Mütevazilik siz birşeyseniz kıymete biniyor birşey değilseniz hiçbir kıymeti yoktur.Şu kapıdan içeri giren herkesi kapının önünde karşılarım.Kapının önüne kadar uğurlarım.Misafirim oturmadan ben koltuğuma oturmam.Narman Belediyesinde randevu sistemi çalışmaz.Gelen herkes üç merkez 43 kırsal mahalle olmak üzere gelen herkes bizle çok kolay irtibata geçebilir.Akşama kadar sorunları olan vatandaşlarımızın sıkıntılarını çözmeye çalışıyoruz.Çözemediğimiz durumlarda olabiliyor''diye konuştu.

3 Dönemdir Belediye Başkanlığı görevi yapan Başkan İşleyen,Belediyecilik hizmetleri bakımından İlçe'ye yaptığı çalışmalardan bahsederek şöyle konuştu;

''3 Dönemi özetlersek gerçekten Narmanda mucizeler oluşturduk.Teslim aldığımız belediye handikaplar içerisinde olan bir belediye.Cumhurbaşkanımızın dediği gibi 'Nereden nereye' Hakikaten eski durumu hatırlayınca benim bile inanamadığım seviyelere geldik.

Büyükşehir Belediyemizin İlçemizde yaptığı çalışmaları devam ediyor.Bizde Narman Belediyesi olarak 36 mahallemizin parkesini bitirdik.Yaklaşık 14 tane taziye evi yaptık.Taziye evlerinin içerisinde misafirhaneleri yaptık.Aşık Sümmani Sosyal Kültür Evi'ni hayata geçirdik.Mahallelerimizde buna benzer bir çok hizmetlerimiz oldu.

Aslında bu bizim için yeterli değildir.İlçemizi daha iyi seviyelere yükseltmek için daha bir çok planımız var.İktisatta bir Terim vardır; 'İnsan İhtiyaçları sınırsız, kaynaklar kıt' diye asıl olan burda 3 şeyi yönetmektir.İnsanı yönetmek,zamanı yönetmek ve parayı yönetmektir.Biz normal şartlarda bütçemizi zamanı ve personelimizi iyi değerlendirdiğimizi düşünüyoruz.

Şuan içinde bulunduğumuz bina 40 valiliğin binası bu bina kadar donanımlı yapılmamıştır.Gayretlerimizle ve dönemin İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın katkılarıyla binanın inşaasını yaptık ve bütün kurumları binanın içerisine topladık.Orta Öğretim yurt  sıkıntılarımız fiziki anlamda çözüldü.Ulaşım hizmetlerinde otogar yoktu yaptık.Konaklama adına Otel yoktu yaptık.

Peri Bacalar Turizmi ile ilgili çok ciddi ivmeler aldık.Bölge,Turizm açısından oldukça önem taşıyor.Peri Bacalarını görmek için ilçemize gerek yurt içinden gerekse yurt dışı'ndan yüzlerce turist geliyor.

Dap İdaresiyle ortak çalışıyoruz o bölgede,Nizamiye,Bekleme Salonu yapacağız.Ayrıca Belediyemizin yatırımı olan konaklama,butik otel,restorant çalışmamız halihazırda devam ediyor.Peri Bacaları UNESCO'nun dünya mirasları geçici listesinde.Amacımız Peri Bacalarının asıl listeye girmesini sağlamaktır.Bu konuyla ilgili yoğun çalışma yürütüyoruz''dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Narman, Belediye, Başkanı, Yücel, Ahmet, İşleyen:, “Belediyecilikte, tecrübe, şarttır”,
Yorumlar
Haber Yazılımı