Haber Detayı
13 Ekim 2018 - Cumartesi 19:21
 
Narman Belediyesi’nin Standı Yoğun İlgi Gördü
Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘Ankara Erzurum Günleri’ etkinliklerine katılan Narman Belediyesi, Narman İlçesinin kültürel, tarihi ve tüm güzelliklerini Ankara’da yaşayan Erzurumlular ve diğer ziyaretçilerle buluşturdu. Belediyenin el emeği ürünleri ve Süt ürünleri mamüllerine misafirler büyük ilgi gösterdi.
GÜNDEM Haberi
Narman Belediyesi’nin Standı Yoğun İlgi Gördü

Oktay Fani'nin Haberi

 

Erzurum Dernekler Federasyonu’nun (ERDEF) organize ettiği Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen Ankara Erzurum Günleri’nde Narman Belediyesi'nin açtığı tanıtım standı gurbetçilerin buluşma noktasına dönüştü.

 

YÖRESEL ÜRÜNLER TANITILIYOR, BELEDİYE HİZMETLERİ ANLATILIYOR

 

Narman'da hayata geçen yatırımlar ile devam eden projelerin resimlerinin yer aldığı stant da misafirlerini ağırlayan Narman Belediye Başkanı Yücel Ahmet İşleyen ve personelleri, Belediye hizmetlerini anlatan dergi, broşür ve gazetelerin dağıtımını yapıyor. Belediyenin el emeği ürünleri ve Süt ürünlerini inceleyen gurbetçiler, bir yandan ikramları tadarken diğer taraftan da Narman'ın tanıtımlarını inceleyerek memleket hasretini bu şekilde gidermeye çalışıyorlar. Bunun yanı sıra geçtiğimiz yıl vefat eden Narmanlı sanatçı İbrahim Erkal anısına yapılan köşeye ziyaretçiler büyük ilgi gösterdi.

 

Narman'ın tüm güzelliklerini Ankara'da tanıtma fırsatı yakaladıkları ‘Erzurum Tanıtım Günleri’ etkinliklerinde açtıkları standın beklentilerin üzerine ilgi gördüğünü ifade eden Narman Belediye Başkanı Yücel Ahmet İşleyen, "Narman'ı ulusal ve uluslar arası platforma tanıtımını yapmak, ilçemizin tarihi, kültürel ve turizm potansiyellerinin yanı sıra tarım ürünlerini tanıtarak markalaşmasının sağlamak, yeni pazarlara ulaşmasını sağlayarak ekonomik ve ticari kapasitesinin artırılmasına önem veriyoruz. Bunun yanı sıra ilçemizin tarihi ve kültürel özelliklerinin daha geniş kesimlere aktarılması adına Erzurum Tanıtım Günlerini büyük bir fırsat olarak görüyoruz. Ankara ve çevre illerden gelen hemşehrilerimizin buluşma noktası haline dönüşen standımızda Narman'ı insanların adeta hafızalarına kazımaya çalışıyoruz." dedi.

 

Başkan İşleyen, "Narman, gerek insanının güler yüzü ve misafirperverliği gerekse de Narman Peri Bacaları, El emeği ürünleri, Süt ürünleri ve tarihi yerleriyle herkesin bilmesi, görmesi ve gezmesi gereken bir ilçedir. Ankara’daki hemşerilerimizle kucaklaşma ve kültür alışverişi imkanı yakaladığımız etkinliklerde yer almak gurur ve mutluluk veriyor. Standımızı ziyarete gelen kardeşlerimizin gözlerindeki memleket hasretini görünce, bu hizmetin ne kadar önemli olduğunu anlıyoruz. Onlar memleketin kokusunu alırken biz de sıladan gurbete köprü olmanın sevincini yaşıyoruz. Burada dostluk, kardeşlik, birlik ve beraberlik var. Erzurumlu ve Narmanlı hemşehrilerimize ayrıca burada yaşayan tüm vatandaşlarımıza Narman'ın tüm güzel güzelliklerini sunuyoruz. Misafirlerimize bir yandan ilçemizin genel özellikleri ve yapılan hizmetleri anlatırken diğer taraftan yöremize özgü Belediyemiz tarafından üretilen el emeği ve süt ürünlerini tanıtıyoruz. Misafirlerimizi standımızda ağırlamanın onur ve şerefini yaşıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Oktay Fani
Etiketler: Narman, Belediyesi’nin, Standı, Yoğun, İlgi, Gördü,
Yorumlar
Haber Yazılımı