Haber Detayı
06 Eylül 2017 - Çarşamba 09:23
 
Palandöken Belediyesinden beklenen projenin ihalesi yapıldı
Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar’ın prestij projeleri arasında yer alan Palandöken Nikah Sarayı Projesinin ihalesi tamamlandı.
Erzurum Haberi
Palandöken Belediyesinden beklenen projenin ihalesi yapıldı

Bölgesinin en prestijli projelerin den biri olan Osmanlı mimarisinin en seçkin mimari eserlerinin verildiği, Abdülhamid dönemi mimari üslubuna göre tasarlanmış olan Erzurum’un ilk ve tek akıllı Nikah Sarayının ihalesinin tamamlandığını müjdesini veren Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, “Bu projemiz toplamda 14 bin metrekare alanı kapsıyor. Şu anda Erzurum Yenişehir semtinde bulunan Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü olarak hizmet verilen alanı Yıldızkent’e belediyemiz tarafından yeni yaptırılan İlçe Emniyet Müdürlüğüne taşıyoruz. Daha sonra bu alanda projesi ve ihalesi tamamlanmış olan Nikah Sarayımızı inşa etmek için kolları sıvadık. Evlenecek genç çiftlerimizin bütün ihtiyaçları bu mekânda karşılanacak ve yine konuklar da nezih bir ortamda dünya evine giren kardeşlerimizin bu mutlu anına şahitlik edecekler” dedi.

 

Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, “Palandöken’in özlediği hizmetlerle, gerçekleştirdiğimiz ve gerçekleştireceğimiz projeler ile daha yaşanabilir modern bir kent haline getireceğiz. Yaptığımız her işte insanların mutluluğunu, insanların memnun etmeyi düşünüyoruz. Bunun için ekibimizle gece gündüz çalışıyoruz. Bu çalışmalarımızdan sadece biri olan bu nikâh sarayı ile Palandöken hatta Erzurum’umuz modern bir nikâh sarayına kavuşacak. Yeni nikâh sarayında evlenecek çiftlerimiz ve konuklar için her şeyi düşündük. Osmanlı mimarisinin en seçkin mimari eserlerinin verildiği, Abdülhamid dönemi mimari üslubuna göre tasarlanmıştır. Ayrıca Sultan Abdülhamid Han’ın 100. Yıl anısı için 2018 yılında bitirilmesi ve hizmete açılması amaçlanıyor” diye konuştu.

 

Türkiye’nin en akıllı nikâh sarayında yok yok

 

Başkan Bulutlar, “Palandöken Nikah Sarayı, geleneksel mimarimiz ile teknoloji sentezlenerek Türkiye’nin ilk akıllı nikah sarayı niteliğinde olacak; içerisinde açık ve kapalı otopark, mescit, sığınak, takı ve kutlama fuaye alanları, terzi, kuyumcu, çiçekçi, şekerci, fotoğrafçı, kuaför, gelin ve damat adaylarını dinlenme odaları, güvenlik sitemi, restoran ve nikâh salonu yer alacak. Palandöken Belediyesi olarak insan merkezli sosyal belediyecilik anlayışını benimsedik. Projesi ve ihalesi tamamlanan Nikâh Sarayımız 2018 yılında bitirilmiş olacaktır. Bu proje bölgesin de en prestijli projelerden biri olarak mutlu ve huzurlu ailelerin kurulmasında atılmış ilk adım olacak. Ve bu adıma katkı sunmuş olmanın mutluluğunu da bizler hep beraber yaşayacağız. Palandöken Belediyemizin bu yatırım İlçemize şehrimize hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu

Kaynak: Editör: Oktay Fani
Etiketler: Palandöken, Belediyesinden, beklenen, projenin, ihalesi, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı