Haber Detayı
27 Mart 2020 - Cuma 20:25
 
Prof. Dr. Fuat Gündoğdu, Araştırma Hastanesi Başhekimliği’ne Getirildi
Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi’nde nöbet değişimi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fuat Gündoğdu, Araştırma Hastanesi Başhekimliği’ne getirildi.
Erzurum Haberi
Prof. Dr. Fuat Gündoğdu,  Araştırma Hastanesi Başhekimliği’ne Getirildi

Tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs tehdidi ile birlikte sağlık kuruluşlarının stratejik önemi katbekat arttı. Doğu’nun en büyük ve kapasiteli sağlık kuruluşu olan Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesinde görev değişimi yaşandı.

 

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı’nın A takımında yer alan ve sağlıkla ilgili birimlerden sorumlu Rektör Yardımcılığı görevini başarı ile yürüten Kardiyolog Prof. Dr. Fuat Gündoğdu, Araştırma Hastanesi Başhekimliği’ne getirildi. Aslen Erzurumlu olan Prof. Dr. Gündoğdu, koronavirüsle mücadelenin sürdüğü bu önemli günlerde vakit geçirmeden yeni görevine başladı.

 

Dünya çapında yaşanan salgın hastalıkların sağlık kuruluşlarının önemini bir kez daha ortaya çıkardığını ifade eden Prof. Dr. Fuat Gündoğdu, “ sağlık hizmetlerine olan talebin büyük oranda artış gösterdiği günümüzde hastanelerden ve yönetiminden beklentiler de artmıştır. Akademik kadrosu ve teknik imkanları ile bölgeye hizmet veren Araştırıma Hastanesine yönetici olarak atanmamız, omuzlarımıza büyük bir sorumluluk yüklemiştir. Bu sorumluluğun bilinci ile üniversitemize ve bölgemize hizmet etmeye gayret edeceğim. Bizlere bu görevi layık gören Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Ömer Çomaklı’ya teşekkür ederim” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Prof., Dr., Fuat, Gündoğdu,, , Araştırma, Hastanesi, Başhekimliği’ne, Getirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı