Haber Detayı
07 Mart 2019 - Perşembe 19:59
 
Saadet Partisi'nin Büyükşehir adayı Atik Ağdağ; 'En büyük vaadimiz dürüst yönetimdir'
Saadet Partisi Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan adayı Atik Ağdağ, hem kendini tanıttı hemde partisinin seçim kampanyasına ilişkin bilgiler verdi.
SİYASET Haberi
Saadet Partisi'nin Büyükşehir adayı Atik Ağdağ; 'En büyük vaadimiz dürüst yönetimdir'

Saadet Partisi Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan adayı Atik Ağdağ, Erzurum basınııyla kahvaltıda buluştu.

 

31 Mart Mahalli seçimleri ne az bir süre kala Erzurum'da siyasi partiler seçim hazırlıklarına devam ediyor. Seçimlere odaklanan Saadet partisi toplumun tüm kesimleri tarafından sevilen isimlerle seçime gitme kararı aldı. Öte yandan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan adayı Atik Ağdağ, kahvaltılı bir basın toplantısında projelerini anlattı. Düzenlenen basın toplantısında konuşma yapan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Atik Ağdağ, hem kendini tanıttı hemde partisinin seçim kampanyasına ilişkin bilgi verdi.

 

İttifak konusuna da açıklık getiren Ağdağ,ittifaklara karşı Saadet Partisi'nin seçim yarışına tek başına katıldığını söyledi.

 

Cepsiz ceketliler iş başına 

 

Saadet Partisi Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan adayı Atik Ağdağ, konuşmasına şöyle devam etti; Türkiye’mizde il, ilçe belde ve büyükşehir olarak bin 389 seçim çevresi var. Erzurum’da da bütün il ve ilçelerde tek başına seçime giren ve aday gösteren sadece Saadet Partisi’dir. Biz Türkiye’nin genelinde olduğu gibi Erzurum’da da her yerde seçime girdik. Erzurum için lütuf değil Erzurumlulara kurban olmaya geldim.Biz seçimlere gidilirken elbetteki bir takım çalışmalarda bulunacağız. Biz Saadet Partililer olarak en büyük vaadimiz dürüst yönetimdir. Çünkü bugün toplumda genel itibar içinde bu durum geçerli ama özellikle mahalli idareciler açısından halkımızın en büyük şikayeti dürüstlük ve adaletsizlik konusunda emaneti ehline verilmemesidir. Bizim de geçmişte milli görüşün gerek 89’da almış olduğu 5 belediye daha sonrasında 94 yılında aldığı Türkiye’de nüfusun yüzde 65’inin yaşadığı 27 ilde belediye başkanının ortaya koyduğu hizmet aslında tam olarak bizim burada ifade ettiğimiz dürüst belediyeciliği ifade ediyor. Kampanyamızı daha da anlamlı kılmak için parti olarak cepsiz ceketliler işbaşına diye söyledik. Cepsiz ceket bizim kültürümüzde kefendir. Dürüst yönetim adaletli olmak demektir.''dedi.

 

Yapılan yanlışlarla işim var

 

Bir partinin belediye başkanı seçildikten sonra sadece o partinin değil herkesin belediye başkanıdır. Belediyeler işe alım yaparken belediyede hizmet götürürken bizden referans alanlar bizim yanımızda duranlar bize oy verenler üzerinden iş yapılmaz. Bizim hizmet önceliğimiz bize çok oy veren yere hizmet gitmez, bize az veya çok oy versin hizmetin gitmesi gereken yere hizmet gider. Dürüstlük bize teslim edilen emanete yetim malına sahip çıkmaktır. Dürüstlük bir iş yaparken buradan bize ne çıkar anlayışıyla değil şehrimize nasıl hizmet yaparız şehrimize nasıl katma değer üretiriz anlayışıyla hizmet ederiz. Dürüstlük hiçbir çalışanı hiç bir hizmet bekleyeni kendi anlayışı üzerinde bir zorbalığa sokmamaktır. Allah nasip eder milletimiz partimize,bize teveccüh gösterir belediye başkanlığı nasip olursa biz belediyede çalışan hiçbir insanı işini yaptığı müddetçe bunlar AK Parti’nin aldığı kadrolar diye işten çıkarmayız.Ben bunları söylerken sakın şöyle anlaşılmasın ''siz bugün kü yöneticileri mi kastediyorsunuz.''diye ben hiç kimseyi kastedmiyorum. Bizim açımızdan her parti, partinin genel başkanı ve belediye başkanı adayı muhteremdir.Benim şahıslarla bir işim yok yapılan yanlışlarla işim var.Bir iş yanlış yapılmışsa o yanlışı dile getirmek zorundayım.''diye konuştu.

Kaynak: Editör: Oktay Fani
Etiketler: Saadet, Partisi'nin, Büyükşehir, adayı, Atik, Ağdağ;, 'En, büyük, vaadimiz, dürüst, yönetimdir',
Yorumlar
Haber Yazılımı