Haber Detayı
26 Nisan 2018 - Perşembe 19:50
 
Serkan Yaşar, Milletvekilli Aday Adaylığı için istifa etti
Türkiye Kızak Federasyonu Başkanı Serkan Yaşar, 24 Haziran seçimlerinde AK Parti'den Erzurum milletvekili aday adayı olmak için istifa etti.
SİYASET Haberi
Serkan Yaşar, Milletvekilli Aday Adaylığı için istifa etti

Erzurum'un sevilen bürokratlarından Türkiye Kızak Federasyonu Başkanı Serkan Yaşar, 24 Haziran seçimlerinde AK Parti'den Erzurum milletvekili aday adayı olmak için istifa ettiğini açıkladı.

Yaşar paylaştığı mesajında; "24 Haziran seçimlerinde Akparti Erzurum Milletvekilliği Aday Adayı olmak için büyük bir onur ve gururla yürütmekte olduğum Türkiye Kızak Federasyonu Başkanlığından İstifa ettim! Dua ve Desteklerinizi beklerim " notunu düştü. Serkan Yaşar'ın yarın sabah saatlerinde başvuru yapacağı öğrenildi.

Serkan Yaşar Kimdir?

1976 yılında Erzurum’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Erzurum’da tamamladı. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Makina Bölümü’nü bitirdikten sonra Erzurum ve Ankara’da  aile şirketi olan Yaşarlar Mercedes İnşaat, Petrol Şirketi bünyesinde Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktadır. Ankara’da Erzurum Sosyal Araştırma ve Yardımlaşma Vakfı (ESAV) kurucu üyeliği ve Erzurumlu Genç İşadamları Birliği (EGİB) kurucusu ve başkan yardımcısı olarak görev yaptı. 2001 yılından bu yana Ak Parti Genel Merkez teşkilatlarında görev aldı. 2011 Milletvekili seçimlerinde AK Parti Erzurum Milletvekili Aday Adayı oldu. 21 Ağustos 2014 tarihinde Türkiye Kızak Federasyonu Başkanı seçildi. İngilizce bilen Serkan Yaşar, evli ve üç çocuk babasıdır.

Kaynak: Editör: Oktay Fani
Etiketler: Serkan, Yaşar,, Milletvekilli, Aday, Adaylığı, için, istifa, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı