Haber Detayı
26 Ocak 2021 - Salı 18:35
 
Sürpriz İsimler Olacak
Üçüncü kez il başkanlığı koltuğuna oturmaya hazırlanan AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, kongre öncesi açıklamalarda bulundu. Yeni yönetimin Erzurum’un özünü ortaya koyacağını belirten Öz, mevcut yönetimin yüzde 40 oranında değişeceğini söyledi.
SİYASET Haberi
Sürpriz İsimler Olacak

Çarşamba günü Buz Hokey Salonunda yapılacak olan AK Parti Erzurum İl Kongresine Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan  canlı bağlanacak.Ayrıca kongreye AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Mali ve İdari İşler Başkanı Vedat Demiröz, Dış İlişkiler Başkanı Efkan Ala, Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir ve Milletvekilleri katılacak. Kongrenin yapılacağı salon, dev Türk Bayrağı ile süslendi.

 

Üçüncü kez güven tazelemek için kongrede tek aday olarak çıkan Mehmet Emin Öz, Pusula Gazetesi Genel Koordinatörü Sevda Güneş İncesu’ya merakla beklenen listesine dair ipuçları verdi.

 

Göreve geldiği ilk gün ihale koşturan, iktidarın nimetlerinden yararlanmak isteyenlerin asla yönetiminde yer almadığını açıklayan Başkan Öz,  aynı kuralların geçerli olduğu bir liste hazırladığını söyledi.

 

AK Partiyi 2023 vizyonuna taşıyacak olan yeni yönetimin, Erzurum’un özünü yansıttığını ve her bir isimle bizzat görüştüğünü aktaran Başkan Mehmet Emin Öz, “AK Parti olarak müthiş bir uyum içinde çalışıyoruz. Sadece yönetim olarak değil, Milletvekillerimiz, Belediye Başkanlarımız, ilçe başkanlarımız, kadın kollarımız ve hatta mahalle temsilciliklerimiz ile tam bir uyum söz konusu. Daha önce sık sık Sayın Recep Akdağ, başkanlığında Ankara’da yapılan toplantılarımızı şimdi pandemi nedeniyle video konferans üzerinden yapıyoruz. İş bölümü esaslı çalışıyoruz. Erzurum’da ciddi bir zihniyet devrimi yaptık” dedi.

 

Şimdi yeni isimlerle yol alacaklarını belirten Başkan Öz, “Aylardır ciddi bir çalışma yürüttük. Yeni yönetim için hiçbir Milletvekilimiz müdahil olmadı, isim vermedi. Bu bir milattır. Yönetimde yer alacak arkadaşlarımızı bizzat kendim istişare ederek belirledim. İnşallah bana güvenen teşkilatlarını yüzünü kara çıkarmayacağız. Göreve geldiğimizde 111 bin  üye sayımızı 130 bine çıkardık. Zaten büyük olan AK Parti ailesi daha da büyüdü, büyümeye de devam edecek1” diye konuştu.

 

Yönetim yüzde 40 değişecek

 

Yönetim listesinin yüzde 40 oranında değişime uğrayacağının altını çizen Mehmet Emin Öz, “Yeni yönetime girmek için 800’e yakın müracaat oldu, bu bir rekor. Bu kadar ilgi duyulan bir partide elbette yönetim oluştururken birilerini üzmüş olabilirsiniz. O nedenle çok titiz davrandık. Öyle bir liste yaptık ki, orada Erzurum mozaiğini göreceksiniz. Tabiri uygunsa en üsten en altta kadarki zümreyi görmek mümkün olacak. Gerek yönetim de gerekse yürütmede kadınlara ve gençlere yer verdik. Sürpriz isimlerimiz var. Yönetim oluştururken kendini değil, Erzurum’u dert edenlere öncelik verdik. Bu şehir için elini taşın altına koymuş ama hep geride olmayı tercih edenlere ‘elimizden tut’ dedik. Anlayacağız iyi bir liste oluşturduk. Bizimle bugüne kadar yol alan her bir arkadaşımız bu değişime katkı sağladı. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Başka partilerden katılım olacak

 

Kongre sonrası AK Partiye ciddi katılımların olacağını dile getiren AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, “ Şu anda çalışmalar devam ediyor. Önümüzdeki günlerde siyasette sürprizler yaşanacak. İsim vermeyeyim ama başka partilerden AK Parti’ye yoğun bir katılım olacak. Öyle sözde falan da değil, ciddi bir katılımdan bahsediyorum ”diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sürpriz, İsimler, Olacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı