Haber Detayı
07 Nisan 2019 - Pazar 20:46
 
Tortum Belediye BaşkanI Muammer Yiğider, Göreve Başladı
Tortum Belediye Başkanlığı’nı kazanan Muammer Yiğider, mazbatasını alarak, makamda gerçekleşen devir teslim töreninin ardından göreve başladı.
SİYASET Haberi
Tortum Belediye BaşkanI Muammer Yiğider, Göreve Başladı

Oktay Fani - Gündem25 / Erzurum’un Tortum İlçesinde Belediye Başkanlığı’nı kazanan BBP adayı Muammer  Yiğider törenle göreve başladı.

 

Geçtiğimiz Cuma günü İlçe Seçim Kurulu’ndan mazbatasını alan Muammer Yiğider, meclis üyeleriyle birlikte belediyeye geçti. Belediye önünde yapılan dua ile içeri giren Yiğider, kapıda eski Başkan Hasan Çakmak tarafından çiçekle karşılandı.

 

Belediye toplantı salonunda gerçekleşen devir teslim töreninde konuşan eski Başkan Hasan Çakmak, Yiğider’i Serdarlı Belediye Başkanlığı döneminden tanıdığını belirterek, Tortum Belediyesi’ni borçsuz olarak gönül rahatlığı ile kendisine teslim ettiğini ifade etti. Çakmak, “Allah işini  rast getirsin. Hizmet bayrağını daha ileriye götüreceğinden eminim” dedi.

 

Serdarlı Belediye Başkanlığı döneminde Hasan Çakmak’ın Tortum Belediye Başkanı olarak görev yaptığını anlatan Muammer Yiğider de “Bu dönemde belediye hizmetleri konusunda istişarelerimiz oldu, kendisinden çok istifade ettim” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından  Hasan Çakmak Muammer Yiğider’e Belediye Başkanlığı rozeti taktı, başkanlık mührünü teslim etti, Kur’an-ı Kerim, Türk Bayrağı ve kılıç hediye etti. Türk Bayrağı ve Kur’an-ı Kerim’i öperek alan Yiğider de Çakmak’a çiçek sundu ve 15 yıllık hizmetleri anısına Tortum halkı adına bir teşekkür plaketi sundu.

Kaynak: Editör: Oktay Fani
Etiketler: Tortum, Belediye, BaşkanI, Muammer, Yiğider,, Göreve, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı