Haber Detayı
29 Temmuz 2020 - Çarşamba 19:50
 
Tortum Belediye Başkanı Muammer Yiğider: 'Şaşkınlıkla İzledim'
Erzurum’un Tortum İlçesi Belediye Başkanı Muammer Yiğider, BBP’den istifa etmesine rağmen, partiden ilişkilerinin kesildiğinin açıklanmasını şaşkınlıkla izlediğini söyledi.
SİYASET Haberi
Tortum Belediye Başkanı Muammer Yiğider: 'Şaşkınlıkla İzledim'

Tortum’da Belediye Başkanı Muammer Yiğider’in istifasının ardından meclis üyeleri de BBP’den istifa etti.

 

23 Temmuz 2020 Perşembe günü Büyük Birlik Partisi’nden İstifa ettiğini belirten Yiğider, yaptığı açıklamada “Gördüğüm lüzum üzerine kendi istek ve arzumla Büyük Birlik Partisi’nden istifa ettim. Bir süre bağımsız Belediye Başkanı olarak görevime devam edeceğim. Büyük Birlik Partisi İl Başkanlığı açıklamasında bizim ilişiğimizi kesmiş gibi lanse edilmesi, bizi üzmüştür. Biz 31 Mart 2019 yılında Tortum Belediye Başkanlığı’na aday olurken makam, mevki, statü için aday olmadık. Tortum ilçemize hizmet etmek için aday olduk, Allah da bize nasip etti. Bizler de aday olduğumuzda ne düşünüyorsak şimdi de aynı düşüncelerle Halka Hizmet Hakka Hizmettir anlayışı ile görevimizi sürdürüyoruz.

 

Benim için en büyük makam, insanların gönlünde oluşan makamdır. Birlikte görev yaptığımız 1,5 yıl boyunca ilgisi ve alakasıyla bizleri yalnız bırakmayan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici ve Yönetimine, Büyük Birlik Partisi Erzurum İl Başkanı Yener Gözütok ve yönetimine çok teşekkür ediyor, şirin İlçemiz Tortum’a hizmet için ne yapılması gerekiyorsa yapmaya devam edeceğimizi bir kez daha belirterek saygılarımı sunuyorum” dedi.

 

BBP’li tüm Meclis üyeleri de istifa etti

 

Büyük Birlik Partisi Erzurum İl Başkanlığı’nın yaptığı yazılı açıklama sonrası Tortum Belediye Başkan Vekili Büyük Birlik Partisi Meclis Üyesi  Muharrem Akar, Meclis Üyeleri Karabey Eroğlu, Ahmet Tikici, Selim Akbulut, Mehmet Çekiç,  Büyük Birlik Partisi Tortum İlçe Gençlik Kolları Başkanı Gencay Çakmak, Büyük Birlik Partisi Meclis Üyesi Adayları Özcan Çaycı ve Fatih Ergün, Kontenjan Meclis Üyesi Adayı İş adamı Aras Altunışık da yaptıkları açıklamalarla, BBP’den istifa ettiklerini açıkladı.

 

Başkanımızın yanındayız

 

Meclis Üyesi Ahmet Tikici yaptığı açıklamada “ Belediye Başkanımız Muammer Yiğider kendi isteğiyle partiden istifa ettiği halde yapılan açıklamada partinin istifasını istediği  yönünde beyanlarda bulunulması rahatsız edicidir. Bu nedenden dolayı   E-Devlet üzerinden Büyük Birlik Partisi’nden istifa etmiş bulunmaktayım. Biz Tortum Belediye Başkanımızın her daim yanında olduk yanında olmaya da devam edeceğiz.” dedi .

Pusula Gazetesi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tortum, Belediye, Başkanı, Muammer, Yiğider:, 'Şaşkınlıkla, İzledim',
Yorumlar
Haber Yazılımı