Haber Detayı
07 Eylül 2017 - Perşembe 18:04
 
Vali Azizoğlu Yangın Bölgesinde
Erzurumʹun Şenkaya ilçesi Nişantaşı, Yeşildemet, Yazılı, Sarıkayalar, Çamlıalan ve Kayalısu mahallelerindeki orman yangını kontrol altına alınarak söndürüldü.
Erzurum Haberi
Vali Azizoğlu Yangın Bölgesinde

Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte helikopterle Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Güray Alpar ile havadan yangın bölgelerini inceleyen Vali Seyfettin Azizoğlu, daha sonra yangının olduğu alana indi. Şenkaya Kaymakamı Ömer Dereci ve Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerinden bilgi alan Vali Azizoğlu, bir müddet arazide kalarak çalışmaları yerinde kontrol etti. Söndürme faaliyetlerine katılan vatandaşlarla görüşen Vali Azizoğlu, geçmiş olsun dileklerinden bulundu. Kuru otlak alan da henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı çıkan yangın havanın rüzgarlı ve arazinin engebeli olması nedeniyle kısa sürede büyüdü. Söndürme çalışmalarına ekiplerin yanı sıra AFAD, Erzurum Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, çevre illerden gelen itfaiye görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

ORMANLIK ALANLAR ZARAR GÖRMEDİ

Yangın ihbarının verilmesiyle birlikte olay yerine ekiplerin sevk edildiğini ifade eden Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, ormanlık alanların çok fazla zarar görmediğini söyledi. Biçilen kuru otlak alanların tutuştuğuna dikkat çeken Vali Azizoğlu, ʹÇok şükür yangın büyümeden kontrol altına alınarak soğutma çalışmalarına başlandı. Yangın ormanlık alanlarımıza sıçramadan müdahale edildi. Rüzgarın etkisi ve engebeli arazi çalışmaları zorlaştırdı. Buna rağmen can ve mal kaybı yaşanmadan, yangın evlere mahallelere sıçramadan gereği yapıldı. Vatandaşımız müsterih olsun devletimiz büyük devlettir, kimseyi mağdur etmeden gereğini yapacaktır dedi. Vali Azizoğlu, söndürülen yangında emeği geçen Şenkaya Kaymakamı Ömer Dereci, Orman Bölge Müdürlüğü personeli, çevre illerden gelen ekiplere, Çamlıalan ve Kayalısu Mahalle sakinlerine teşekkür etti.

Kaynak: Editör: Oktay Fani
Etiketler: Vali, Azizoğlu, Yangın, Bölgesinde,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Vali Azizoğlu Yangın Bölgesinde
Vali Azizoğlu Yangın Bölgesinde
Vali Azizoğlu Yangın Bölgesinde
Vali Azizoğlu Yangın Bölgesinde
Yorumlar
Haber Yazılımı