Haber Detayı
01 Mayıs 2019 - Çarşamba 21:42
 
Yavuz Donat Kitap Fuarı’ndaydı
Gazeteci-Yazar Yavuz Donat, Doğu Anadolu Erzurum 2. Kitap Fuarı’na hayran kaldı.
Erzurum Haberi
Yavuz Donat Kitap Fuarı’ndaydı

Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi’ni ziyaret eden Donat, Erzurum Büyükşehir Belediyesi’ne ait stantta ağırlanırken, ünlü yazara okurları da büyük ilgi gösterdi.

 

Aileleriyle birlikte fuara gelen çocuklarla yakından ilgilenen Yavuz Donat, bol bol hatıra fotoğrafı çektirirken, Erzurum basın tarihine dair önemli vesikaların bulunduğu ciltleri incelemeyi de ihmal etmedi.

 

Sabah Gazetesi köşe yazarı Yavuz Donat, bir takım temaslarda bulunmak üzere geldiği Erzurum’da, Büyükşehir Belediyesi Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi’nde bu yıl 2’ncisi açılan Kitap Fuarı’nı gezdi. 4 gün içerisinde 50 bini aşkın kitap dostunun ziyaret ettiği fuardaki yayınevlerine ait stantları ilgiyle gezen ve kitapları inceleyen Yavuz Donat, Erzurum’a her gelişinde şaşkınlığının biraz daha arttığını belirterek, “Erzurum öyle güzel bir gelişim trendi yakalamış ki; her gelişimde farklı bir Erzurum’la karşılaşıyorum” diye konuştu.

 

ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN STANDINA KONUK OLDU

 

Erzurum 2. Kitap Fuarı’nda Büyükşehir Belediyesi’nin standına konuk olan ve yine Büyükşehir Belediyesi’ne ait yayınları yakından inceleyen Yavuz Donat’a, Büyükşehir’in yetkilileri de eşlik etti. Stantta, Erzurum’un 138 yıllık basın tarihini gözler önüne seren nüshaları büyük bir ilgiyle inceleyen Yavuz Donat, Kemal Alyanak’tan Durdemir Bilirdönmez’e varıncaya kadar merhum meslektaşlarını anmayı da ihmal etmedi. Okurlarından gördüğü yakın ilgisi karşısında heyecan ve mutluluğu adeta gözlerinden okunan ünlü yazar, aileleriyle birlikte fuarı gezen çocuklara özel vakit ayırdı. Donat, Türkiye’nin birçok ilinde kitap fuarlarına katıldığının altını çizerek, Erzurum’daki kitap fuarının bölgenin gözbebeği niteliğinde olduğunu kaydederek, “Böylesi bir atmosferle Erzurum’da karşılaşmak gerçekten de mutluluk verici. Erzurum, tarihi geçmişinde olduğu gibi, bir kültür merkezi olduğunu bir kez daha ortaya koymuş” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Oktay Fani
Etiketler: Yavuz, Donat, Kitap, Fuarı’ndaydı,
Yorumlar
Haber Yazılımı