Haber Detayı
01 Aralık 2018 - Cumartesi 01:15
 
Yazarımız Fatih Karataş'ı Yazdı.. 'Amerika’dan Horasan’a Vefa Adımı'
Amerika’dan Horasan’a vefa adımı..
Erzurum Haberi
Yazarımız Fatih Karataş'ı Yazdı.. 'Amerika’dan Horasan’a Vefa Adımı'

Ünlü Yazar Balzac, ‘Başarı, sabır ile zamanı birleştirerek sağlanır’ der. Dünya, her zaman birilerinin başarı hikayelerini konuşmuştur. Kimisi yeni icatlarla dünyanın seyrini değiştirmiş, kimisi ise bulduğu fikirlerle değişen bu dünyada söz sahibi olmayı bilmiştir.

Başarı kelimesinin kritiğini iyi yapmak gerekir. Bir insan tırnaklarıyla bir yerlere gelir, çok zengin olur, makam mevki sahibi olur ama doğduğu ata dede topraklarını unutabilir. Bağrından çıktığı insanlara burun kıvırabilir.

Erzurum yıllarca bağrından çıkan insanların vefasızlıklarından yanmadı mı ?

 

Peki, gerçekten bu topraklardan çıkıp, dünyanın ileri vizyonunu kendine uyduran ve memleketine hizmet etmek isteyen kaç insana biz kollarımızı açtık ?

Bu da tartışılır !

 

Tam bu noktada sizlerle bir ismi tanıştırmak istiyorum.

Siyasi görüşlerinizi bir tarafa bırakın, ahbap çavuş ilişkilerinizi kenara atın, hısım akraba zihniyetinize kısa bir süre dur deyin…

 

Fatih Karataş…

Erzurum’un Horasan ilçesinde doğdu, Kayseri’de üniversitesini okurken, dil eğitimi için Amerika’ya gitme kararı aldı. Vatan gurbetinin verdiği zorluklar tek tek mücadele etti. Asla pes etmedi. Çalıştı, çabaladı, ticaret yaptı, battı, çıktı… Ama asla pes etmedi.

Bir çok şirket kurdu. 2000 yılında başlayan bu macera 14 şubeli bir tekstil firmasıyla devam ederken, doğduğu topraklarını da unutmadı. Amerika’da tutunduktan sonra memleketine yatırım yaptı. Damızlık Üretme Çiftliği açtı. İnşaatlar yaparak insanlara istihdam alanı yarattı. Hem Amerika’yı hem de Horasan’ı yurt edindi.

Yani Doğduğun yer mi Doyduğun yer mi sorusunun ortasına, tabiri caizse bodoslama daldı ve doğduğu yerle doyduğu yeri öyle güzel birbirine bağladı ki… Ne doyduğu yeri bıraktı ne doğduğu yeri unuttu.

 

Bu arada Amerika’da birçok Türk Derneğinde, vatanımızı en güzel şekilde temsil etti. Maceranın başarıları uzar gider..

Fatih Karataş, parasını da kazandı itibarını da…

18 yıl önce gittiği Amerika’dan dünyaya daha çok hakim, çok daha vizyonlu bir şekilde geri dönme kararı aldı. Gözü yükseklerde değildi. İş yerleri kurduğu, yatırım yaptığı, katma değer kattığıHorasanına hizmet için kolları sıvadı.

 

Elinde gezdirdiği projeleri insanlara anlattığı zaman gözlerinde ki heyecanı hissedebileceğiniz bir isim Karataş. İlçenin en önemli sorunu olan Su sorunundan tutunda ekonomik atılımlara kadar birçok proje, kaynaklarıyla tespit etti.

 

Dün oyunlar oynadığı sokaklarda bu gün büyüyen çocuklara daha güzel bir yarın bırakmak için, taşranın kalıplaşmış makus talihine bir neşter vurmak için kısacası hizmet için yola çıktı. Hangi siyasi partiden olursa olsun bu insanları kaybetmemeliyiz. Erzurum’da parayı bulup İstanbul’a giden insanlarımız bu kadim şehre burun kıvırırken, Amerika’da işlerini rayına oturtan bir işadamının burada ki hizmet talebinden art niyet aranmaz.

Yani anlayacağınız Fatih Karataş, Amerika’dan Horasan’a bir vefa adımı attı. Bu sefer giden geri geldi, sıra bizde. Gelene sahip çıkalım.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yazarımız, Fatih, Karataş'ı, Yazdı.., 'Amerika’dan, Horasan’a, Vefa, Adımı',
Yorumlar
Haber Yazılımı