Haber Detayı
02 Ekim 2019 - Çarşamba 18:21
 
Yüzlerce öğrenciyi rencide etti
Pasinler Belediye Başkanlığı tarafından ilçede öğrenim gören öğrencilerin Erzurum'a gidip gelmeleri için ücretsiz ulaşım kartı dağıtım töreni büyük tepki çekti. Yüzlerce veli ve öğrenci törene katılmayarak, 'Sırf reklam yapmak adına insanları rencide etmek başkana yakışmadı' diye konuştular.
Erzurum Haberi
Yüzlerce öğrenciyi rencide etti

Erzurum’un Pasinler ilçesinden eğitim ve öğretim için Erzurum’a gelen öğrenciler için Pasinler Belediyesi tarafından öğrencilere ücretsiz ulaşım kartı dağıtımı yapıldı. Kent meydanında düzenlenen program tepkilere neden oldu. 500 öğrenciye sponsorlar aracılığıyla paso dağıtan Pasinler Belediye Başkanı Ahmet Dölekli, tepkilerin hedefinde yeraldı. Reklam yapmak adına öğrenci ve velileri kent meydanına toplayan Başkan Dölekli, insanları rencide etti. 

 

“Yardımın riyasız olanı makbuldür” sözünü hatırlatan öğrenci ve veliler, ”Başkan insanları kent meydanına toplayıp resmen ‘bunlar ihtiyaçlı insanlar’ diye afişe etti. Bu hareket bir belediye başkanına yakışmadı. İnsanlar ihtiyaçlı diye kent meydanına toplayarak reklam yapmak hiç etik olmadı. O kent meydanına mahcup olmamak için gitmedik. Başkana,‘Veren el alan elden üstündür’ atasözünü hatırlatıyoruz. Günümüzde bu tür yardımlar reklam yapılmadan dağıtılıyor. Güzel ilçemiz Pasinler’in bu tür kötü reklamlarla anılması çok yazık.” Diye konuştular.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yüzlerce, öğrenciyi, rencide, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı